keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -5d 9h 52m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že ve filmu Pink Floyd The Wall zapaluje Pinkův otec na začátku petrolejku značky Meva československé výroby? Víte, že baskytarové party na desce A Momentary Lapse Of Reason nahrával Tony Levin, spolupracovník Petera Gabriela, Johna Lennona a King Crimson? Víte, že hlas, který je slyšet ve skladbě "Yet Another Movie" patří Humphrey Bogartovi a pochází ze známé scény filmu Casablanca?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Kniha návštěv

Zde můžeš přímo reagovat na dané téma.

Koncert Rogera Waterse v Praze dne 27.4.2018

Jiří Formánek [lunatic.george at email.cz], 28.04.2018 16:07
Pinkfloydovský národe - to už jsi tak zmlsaný, nebo snad nedej bože netečný, že jsi buď nenavštívil včerejší mistrův koncert, nebo snad nemáš k němu co říci ? Ani jedna z těchto variant ovšem vážnosti, odbornosti, či snad úrovni těchto stránek nepřidá..... Takže ani já nebudu účastníky těchto stránek unavovat popisem tohoto koncertu, byť šlo o záležitost, která tu dosud nebyla. V případě zájmu přidám postřehy, fotky a videa. Jen ještě na závěr - je sobota 16 hodin a na internetu jsou ještě k mání lístky na dnešní koncert. Tomu, kdo má možnost vše ještě zvládnout to vřele doporučuji - garantuji, že jste dosud nezažili nic, co by vás tak zvukově i vizuálně naplnilo.

Nová reakce:

jméno  email
text 
bezp. kód  code první čtyři znaky opiš sem
   Nečitelný bezpečnostní kód? Vygeneruj nový.
Zpět

 • MIG-35 [ivezade at seznam.cz], 29.04.2018 13:40
  Pane Formánku děkuji za výstižná slova.Poslouchám Pink Floyd 30 let,neustále mě ta hudba baví,znám každý detail,dokonale každý riff,a každé sólo.Proto mi hodně vadí,když nějaký rádoby novinář jen kritizuje a kritizuje.Kritizuje takovým stylem,který mistra Waterse posouvá na úroveň dnešních televizí vyprodukovaných talentů.Jak může někdo napsat,že album The Wall je klišé a brak?No nebudu nikoho obtěžovat svou otevřeností.Byl jsem na všech koncertech Rogera Waterse,včetně památného koncertu Pink Floyd na Strahově v roce 1994 a ani jsem zklamán.
   
 • MIG-35 [ivezade at seznam.cz], 29.04.2018 13:42
  A ani jednou jsem nebyl zklamán.
   
 • KAMIL CIT [kamilmail at centrum.cz], 30.04.2018 06:44
  Byl jsem tam a kruh se uzavřel.Viděl jsem PF na Strahově, Gilmoura ve Wroclavi, bohužel Baretta jsem vzhledem k věku nemohl vidět nikdy...Pokud Mason vyjede mimo VB (jistý potenciál úspěchů koncerů s hudbou PF 1968-1969 a skvělých hudebníků tu je )...určitě bych se o návštěvu koncertu pokusil.Jinak jsem rozhodně příznivcem Gilmoura než Waterse.Nicméně Watersův živý koncert jsem nikdy předtím neviděl..Dojmy:spíše mírový happening než koncert (nemyslím to zle,myslím to pozitivně). Kdo čekal produkci ve stylu DG musel být zklamán.RW koncertuje jinak, byla by to nuda, kdyby to dělali oba stejně.Kvadrofonní zvuk, světelná a grafická projekce hodně nad úrovní ostatního zbytku světa (s vyjímkou Gilmoura ). Složení skladeb koncertu velmi zajímavé, neoposlouchané, pro neznalé snad až trošku zklamání ( Animals ). Kritici z řád "odborníků" tam snad ani nebyli na koncertu přítomní, protože jinak by nemohli napsat, že si dělá legraci z Trumpa,Putina,Asada. Nepochopili vůbec nic...RW jasně dal nejevo, že Trup je dobytek ( a ne v legraci ) a Putin a Asad byli na videozáběrech v jiných souvislostech než legrace nebo kritika. Takže jsem rád, že jsem viděl jednoho z největších žijících umělců, jehož tvorba ( a tvorba jeho kolegů z PF 1965-dodnes) výrazně ovlivnila dějiny hudby a myšlenky milionů lidí. Jejich odkaz bude pokračovat dál a doufám, že co nejdéle.(Australian Pink Floyd,Brit Floyd,Floyd Reloaded a další).
   
 • Jiří Formánek [lunatic.george at email.cz], 30.04.2018 19:10
  ...nesouhlas s pasáží o Animals: naopak - právě pro neznalé to mohlo byt objevné !!!
   
 • Wilda [vilem.hanus at gmail.com], 30.04.2018 21:53
  přesně tak...v části Animals tuhla krev v žilách.....Jednou budem pamětníci, kteří mohli říkat, že tohoto rockového mága viděli na vlastní oči...jako vždy rocková extáze....a samozřejmě rádoby kritika v recenzích, že Waters v aktivismu nezná mezí....nikdy nechodil kolem horké kaše a jiný už nebude....a jak se říká ve filmu Sedm..."lidi musíte praštit palicí, aby Vás poslouchali, co chcete říct"...v případě Waterse..světu říct
   
Vyhrazujeme si právo vyřadit nevhodné nebo nesouvisející příspěvky.
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking