keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -12d 3h 51m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že hlas, který je slyšet ve skladbě "Yet Another Movie" patří Humphrey Bogartovi a pochází ze známé scény filmu Casablanca? Víte, že poslední skladba, na které se podle kreditů podílel Nick Mason, je Any Colour You Like z roku 1973? Víte, že veškeré vybavení Pink Floyd (viz. zadní strana Ummagummy) jim po provedení suity Atom Heart Mother v 1970 v New York City uloupili? Našlo se o tři týdny později.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Alan

Je zmiňován v názvu skladby "Alan's Psychedelic Breakfast" z alba "Atom Heart Mother"

 Alan, zmiňovaný v názvu této skladby a kterého v této skladbě můžeme slyšet během svých ranních rituálů a snídaně, je Alan Styles (1936 - 8.12. 2011), jeden z roadies skupiny. Je vyfotografován na jednom z vnitřních obrázků alba.


 Alan pocházel stejně jako jádro Pink Floyd z Cambridge a pro Pink Floyd mnoho let pracoval jako bedňák (roadie). Kromě výše uvedené skladby se objevil také na jedné z fotek na obalu alba Ummagumma a asistoval Nicku Masonovi ve skladbě Merry Xmas Song (také známou jako Here Comes Santa), která byla vysílána na rádiu BBC.

 Později se přestěhoval do USA, kde v roce 2011 zemřel ve věku 75 let na zápal plic. Na fotce zcela vlevo (zcela vpravo Roger Waters).

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking