keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -13d 14h 16m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že ve video EP k albu Final Cut se Waters zpovídá u psychologa, který má jméno složené ze jmen režiséra a producenta filmu The Wall? (A. Parker-Marshall) Víte, že při jednom z koncertů R.Waters vyzval neukázněného (čti opilého) fanouška, aby přišel těsně pod podium a pak na něj plivnul? Víte, že skupina je spomínaná aj vo filme Občanský průkaz?? V krčme drží mladý Čambora album Wish You Were Here a podá ho Petrovi, ktorý sedí oproti nemu. Nové
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Antonioni, Michelangelo

filmový režisér

 Michelangelo Antonioni se narodil 29. září 1912 v italském městečku Ferrara. Zemřel 31.7. 2007. Vystudoval ekonomii na Univerzitě v Bologni a filmovou režii na Centro Sperimentale di Cinematografia v Římě.

 V roce 1970 si vybral mimo jiné i Pink Floyd, aby mu napsali hudbu k jeho filmu s názvem Zabriskie Point. Film ukazuje undergroundovou kulturu Ameriky na konci 60. let. Během natáčení byl Antonioni s výkonem Pink Floyd stále nespokojený a nutil je nahrávat stále další a další verze skladeb.
 Pink Floyd nebyli jedinými umělci, kteří se na soundtracku podíleli. Dalšími byli například Jerry García, The Grateful Dead, The Kaleidoscope a další.

 Mezi další výzamné Antonioniho filmy patří například: La Notte (Noc)(1961), Il deserto roso (Červená pustina)(1964) a Blowup (Zvětšenina)(1966).

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking