keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -13d 14h 14m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že po skupině byla pojmenována planetka 19367 Pink Floyd? Víte, že na začátku písně Fat Old Sun je slyšet stejný zvuk zvonů jako na začátku High Hopes? Jedná se o zvony katedrály v Ely. Víte, že když Mason 12.5.'11 přijel do londýnské O2 Areny, netušil, že na zkoušce na Wall uvidí s Watersem hrát i Gilmoura... "Nebylo to ještě vůbec jisté, mluvilo se třeba o Paříži," řekl Nick. "Takže bylo vážně hezké tam přijít a najednou vidět Davida."
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Arnold, Patricia (P.P. Arnold)

zpěvačka

 Patricia Arnold se narodila 3. srpna 1946 v Los Angeles do rodiny gospelových zpěváků. Svoji kariéru zahájila jako doprovodná zpěvačka Ikea a Tiny Turnerových. V roce 1966 spolu s nimi předskakovala Rolling Stones, kde si jí všiml Mick Jagger a zařídil jí kontrakt s nahrávací společností. V rámci doprovodných kapel vystupovala s Jimim Hendrixem, The Who, The Kinks, Blind Faith, Davidem Bowiem, Stevem Howem a dalšími.

 Natočila celou řadu sólových alb od 60. let až do současnosti. Rovněž vystupovala v mnoha muzikálech a jako doprovodná zpěvačka celé řady umělců. Mezi ty nejslavnější patřili Small Faces, Peter Gabriel, Eric Clapton, Oasis a další. V roce 1992 se objevila na Watersově albu Amused To Death, kde fenomenálně nazpívala vokály ve skladbách Perfect Sense Part 1 a 2. Jako zpěvačka s ním také absolvovala jeho turné In The Flesh v letech 1999-2000 a 2002 a turné Dark Side Of The Moon Live v letech 2006 - 2008.

 Se svým 1. manželem má dvě děti a se svým 2. manželem, kterým byl Fuzzy Samuels - v 70. letech basák skupiny Crosby, Stills, Nash & Young, má syna.

 Na obrázku je PP Arnold na obalu svého hitového singlu First Cut Is The Deepest.

 Oficiální stránky P.P. Arnold: www.pparnold.com

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking