keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -6d 15h 31m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že hlas, který je slyšet ve skladbě "Yet Another Movie" patří Humphrey Bogartovi a pochází ze známé scény filmu Casablanca? Víte, že na začátku písně Fat Old Sun je slyšet stejný zvuk zvonů jako na začátku High Hopes? Jedná se o zvony katedrály v Ely. Víte, že vo Futurame v časti 1x02 povie Fry "Hey cool, Dark Side of the Moon!" presne v čase 17:07 a dokonca je aj počuť krátku stopáž z piesne Breathe.(http://theinfosphere.org/List_of_popular_music_appearances)
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Atlas, Charles

zmiňován ve skladbě Sunset Strip na albu Rogera Waterse Radio K.A.O.S.

Charles Atlas, vlastním jménem Angelo Siciliano (1892 - 1972) byl kulturista a televizní celebrita v Kalifornii, zejména ve 40. a 50. letech. Charles Atlas byl propagátorem zdravé výživy a tělesného cvičení (body buildingu), byl jedním z prvních kulturistů a celebritou ve svém oboru. Založil trenérskou a poradenskou firmu, která existuje dodnes. Reklamní kampaně na knihy a TV pořady firmy Charlese Atlase jsou nejdelší nepřetržitou reklamní kampaní na světě. Charles Atlas se stal rovněž vzorem pro celý zástup svých následovníků, včetně např. Arnolda Schwarzenneggera.

Zmínka o "hře na kopání písku do tváře" pochází z jedné z jeho prvních, notoricky známých televizních reklam. Reklamy na firmu Charlese Atlase totiž mají vždy více méně stejný průběh, který se v průběhu let mění jen málo: Svalnatý hromotluk jakoby neúmyslně kope písek na pláži na slunící se lidi, včetně hubeného slabého mladíka a jeho dívky. Chlapce to rozzuří, ale protože je mnohem slabší, na hromotluka si netroufne. Doma pak ve frustraci zničí židli (tento detail se vyskytuje ve všech verzích reklamy) a spatří knížku o cvičení od Charlese Atlase.
Po pár dnech posilování dle Atlasových rad získá obstojnou muskulaturu a při příštím setkání s rváčem na pláži už se nenechá bezmocně tyranizovat, čímž si získá nehynoucí obdiv své dívky...

Umělecké jméno Atlas získal Siciliano podle sochy řeckého titána Atlase, jehož socha zdobí průčelí hotelu na Coney Islandu, které byl údajně velmi podobný. Kromě toho podle řecké mytologie pojmenoval Charles Atlas i své děti - Hercules a Diana.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking