keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 22m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že v jednom díle seriálu The Simpsons s českým názvem Mys hrůzy říká na konci starý pán dědovi Simpsonovi že má lístky na Pink Floyd? Víte, že název Several Species Of Small Furry Animals Gathered Together In A Cave And Grooving With A Pict z alba Ummagumma je nejdelší název rockové skladby v historii? Víte, že se Bob Geldof dozvěděl o tom, že má hrát roli Pinka v taxíku cestou z letiště? Taxikář byl náhodou bratr Rogera Waterse, a proto ho pobavila zamítavá reakce a "neotřelá" Geldoffova kritika samotných Pink Floyd.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Atom Heart Mother

název alba

 "Atom Heart Mother", tedy "matka s atomovým srdcem" je název, který mate fanoušky od svého vzniku.

 Skladba byla skupinou z počátku při vystoupeních nazývána neoficiálně "The Amazing puding," ačkoliv byla originálně Ronem Geesinem označena jako "Epic."
 Definitivní název vznikl v okamžiku, kdy skupina přinesla skladbu "The Amazing Pudding" do vysílání Johna Peela a potřebovala nějaký název, ale žádný ji nenapadal. Podívali se tedy do aktuálního vydání Evening Standartu z 16. července 1970 a tam našli článek "Nuclear drive for woman's heart" o ženě, které byl voperován kardiostimulátor s nukleární baterií. To však skupině zdálo příliš dlouhé a tak název upravili (a ztajemnili) na "Atom Heart Mother."

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking