keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 25m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že ve video EP k albu Final Cut se Waters zpovídá u psychologa, který má jméno složené ze jmen režiséra a producenta filmu The Wall? (A. Parker-Marshall) Víte, že název Several Species Of Small Furry Animals Gathered Together In A Cave And Grooving With A Pict z alba Ummagumma je nejdelší název rockové skladby v historii? Víte, že v jednom díle seriálu Dr. House věnovanému schizofrenii (6/I) padla zmínka o Sydu Barrettovi ("kytaristovi jedné anglické rockové skupiny")? Díl (jeho repríza) byl náhodou vysílán 7.7.2008 (TV NOVA), tedy v den 2. výročí smrti Syda Barretta.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Black Hills

zmiňováno v textu skladby Sunset Strip na albu Rogera Waterse Radio K.A.O.S.

Black Hills, přesněji Black Mountains (Černé hory) je nízké pohoří, které tvoří přirozenou hranici jihovýchodního Walesu, který tak odděluje od Anglie. Nejvyšší body této vrchoviny dosahují výšky kolem 800 m n.m.

V Black Mountains se nacházejí zavřené hlubinné uhelné doly. Přestože byl Wales v 19. století na prvním místě v těžbě zejména černého uhlí, dnes jsou ve Walesu pouze dva fungující hlubinné doly. Ještě před 80 lety byla ekonomika Walesu na těžbě uhlí do značné míry závislá, její ukončení proto vedlo k mnoha sociálním změnám a těžkostem, což je ostatně i jedním z témat alba Radio K.A.O.S.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking