keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -19d 1h 46m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že v americkém sitcomu WKRP Cincinnati ve scéně ve které zní Dogs, a je slyšet vyjící psy, proběhne mezi aktéry tento dialog: "Slyšíš psy?" "Ano," podívá se na obal alba a dodá "jak asi budou znít Pigs On The Wing?" Víte, že Roger Waters na albu Radio KAOS jmenuje Prahu jako jedno z míst, které lidé vnímají jako svůj domov? Víte, že existuje nahrávka,kde jsou obě části skladby Pigs on the Wing z alba Animals spojeny kytarovým solem Snowyho Whita? Kromě vydání Animals na osmistopé cartridgi vyšla na CD až jako součást alba Whita - Goldtop: Groups & Sessions z roku 95.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Black Hills

zmiňováno v textu skladby Sunset Strip na albu Rogera Waterse Radio K.A.O.S.

Black Hills, přesněji Black Mountains (Černé hory) je nízké pohoří, které tvoří přirozenou hranici jihovýchodního Walesu, který tak odděluje od Anglie. Nejvyšší body této vrchoviny dosahují výšky kolem 800 m n.m.

V Black Mountains se nacházejí zavřené hlubinné uhelné doly. Přestože byl Wales v 19. století na prvním místě v těžbě zejména černého uhlí, dnes jsou ve Walesu pouze dva fungující hlubinné doly. Ještě před 80 lety byla ekonomika Walesu na těžbě uhlí do značné míry závislá, její ukončení proto vedlo k mnoha sociálním změnám a těžkostem, což je ostatně i jedním z témat alba Radio K.A.O.S.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking