keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 27m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že vo Futurame v časti 1x02 povie Fry "Hey cool, Dark Side of the Moon!" presne v čase 17:07 a dokonca je aj počuť krátku stopáž z piesne Breathe.(http://theinfosphere.org/List_of_popular_music_appearances) Víte, že při skladbě Money na koncertu Live 8 se Roger Waters a Nick Mason rytmicky nesešli v úvodu písně? Chyba je slyšet v záznamu přímého přenosu, později byla vyretušována. Víte, že na tiskové konf. k albu TDB v Londýně (30.11. 1993) byl i novinář z ČTK? Říkal, že lidé budou zvědaví na Pink Floyd bez Waterse a ptal se, zda PF nemají pro Čechy nějaký vzkaz. David odpověděl, že mají přijít a doufá, že splní jejich očekávání.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Bley, Carla


pianistka, skladatelka

Carla Bley, za svobodna Borg (narozena 11. května 1938) je významná jazzová hudebnice a významná postava hnutí za svobodný jazz v 60. letech, avantgardní jazz dominuje i v její tvorbě. V mládí ji její první manžel a pianista Paul Bley podporoval ve skládání vlastních kompozic. Se svým dalším partnerem Michaelem Mantlerem je spoluzakladatelkou Jazz Composers Guild (Svazu jazzových skladatelů), spolu s Mantlerem byla v 60. letech pionýrem ve vzniku nezávislých umělci vlastněných nahrávacích labelů. Založila nahrávací společnost JCOA, jež vydala řadu významných nahrávek Clifford Thornton, Dona Cherryho, Roswella Rudda, stejně jako její vlastní magnum opus - slavnou jazzovou operu Escalator Over The Hill a Mantlerovy nahrávky s The Jazz Composer's Orchestra LP. Od začátku 70. let vydává hudbu u WATT Records.

Carla Bley stále pokračuje v nahrávání se svým vlastním Big Bandem a jejím současným manželem basistou Stevem Swallowem.

Carla Bley spolupracovala s mnoha dalšími významnými umělci jako Robertem Wyattem nebo Nickem Masonem. Jeho album Nick Mason's Fictitious Sports je jejím albem prakticky ve všem kromě názvu. Na albu hraje na basu i Steve Swallow.

22. dubna 2012 se v rámci Matějské jazzové pouti uskutečnil v Přerově její první koncert v Česku, kam přijela v triu se Stevem Swallowem a saxofonistou Andy Sheppardem. Akce se zůčastnil i jeden z členů našeho fanklubu, jenž se po koncertě stavil pro podpis Nickova alba a u té příležitosti se dozvěděl, že ač se všude píše, že Carla je přítelkyní Nicka Masona, ona sama se s ním od nahrávání alba v roce 1979 již neviděla a album ani nevlastní. :-)

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking