keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -13d 14h 17m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že kytarový motiv písně What Do You Want From Me použil David Gilmour již 16 let předtím v písni Raise My Rent ze svého debutového sóloalba? Víte, že se odkazy na skupinu Pink Floyd několikrát objevily i v Americkém seriálu Simpsonovi? Například v epizodě Otto v Akci zkouší Bárt hrát na kytaru zřejmě píseň Echoes,ale přeruší ho Nelson? Víte, že skupina Pink Floyd darovala 590 000 liber školám pro duševně nemocné děti?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Bley, Carla


pianistka, skladatelka

Carla Bley, za svobodna Borg (narozena 11. května 1938) je významná jazzová hudebnice a významná postava hnutí za svobodný jazz v 60. letech, avantgardní jazz dominuje i v její tvorbě. V mládí ji její první manžel a pianista Paul Bley podporoval ve skládání vlastních kompozic. Se svým dalším partnerem Michaelem Mantlerem je spoluzakladatelkou Jazz Composers Guild (Svazu jazzových skladatelů), spolu s Mantlerem byla v 60. letech pionýrem ve vzniku nezávislých umělci vlastněných nahrávacích labelů. Založila nahrávací společnost JCOA, jež vydala řadu významných nahrávek Clifford Thornton, Dona Cherryho, Roswella Rudda, stejně jako její vlastní magnum opus - slavnou jazzovou operu Escalator Over The Hill a Mantlerovy nahrávky s The Jazz Composer's Orchestra LP. Od začátku 70. let vydává hudbu u WATT Records.

Carla Bley stále pokračuje v nahrávání se svým vlastním Big Bandem a jejím současným manželem basistou Stevem Swallowem.

Carla Bley spolupracovala s mnoha dalšími významnými umělci jako Robertem Wyattem nebo Nickem Masonem. Jeho album Nick Mason's Fictitious Sports je jejím albem prakticky ve všem kromě názvu. Na albu hraje na basu i Steve Swallow.

22. dubna 2012 se v rámci Matějské jazzové pouti uskutečnil v Přerově její první koncert v Česku, kam přijela v triu se Stevem Swallowem a saxofonistou Andy Sheppardem. Akce se zůčastnil i jeden z členů našeho fanklubu, jenž se po koncertě stavil pro podpis Nickova alba a u té příležitosti se dozvěděl, že ač se všude píše, že Carla je přítelkyní Nicka Masona, ona sama se s ním od nahrávání alba v roce 1979 již neviděla a album ani nevlastní. :-)

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking