keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -12d 3h 51m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že v seriálu Randall and Hopkirk hraje hlavní roli otec Guye Pratta (a v 5. díle je Battersea Powerplant ještě fuknční) Víte, že na albu The Division Bell ve skladbě Keep Talking zazní robotický hlas Stephena Hawkinga? Víte, že na turné Division Bell v roce 1994 v Tampě při zkoušce zvuku Gilmour komicky použil text "Shine on you crazy bastard!"?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Boyd, Joe

hudební a filmový producent

Joe Boyd se narodil v USA, ale v šedesátých letech se přesunul do Velké Británie (v Londýně). Produkoval zde několik skladeb Powerhorse - krátkodobého uskupení Erica Claptona, Paula Jonese a Stewa Winwooda. V roce 1966 spolu s Johnem Hopkinsem založil legendární klub UFO. Spolupracoval s v klubu UFO pravidelně vystupujícími Pink Floyd a byl první, kdo je přivedl do nahrávacího studia - produkoval první singl kapely Arnold Layne. Před vydáním prvního alba převzal jeho práci Norman Smith, delegovaný nahrávací společností EMI. Boyd také spolupracoval na úspěšných albech britských folkrockových skupin jako Fairport Convention, Richard Thompson, Nick Drake nebo Incredible String Band, spolupracoval i se zpěvačkou Nico.

V roce 1970 se opět přesunul do USA, kde pracoval pro společnost Warner Brothers jako hudební producent, podílel se na tvorbě soundtracku ke Kubrickovu filmu A Clockwork Orange. Boyd v roce 1980 založil společnost Hannibal Records, dělal dále hudebního producenta kapelám jako 10.000 Maniacs, nebo R.E.M., jimž produkoval jejich třetí album Fables of the Reconstruction. V roce 2001 Boyd Hannibal Records opustil. V roce 2006 vyšla jeho autobiografie White Bicycles - Making Music in the 1960s (Bílá kola - tvorba hudby v 60. letech).

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking