keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 26m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že singl Learning To Fly z roku 1987 je první singl EMI, jehož médiem bylo pouze CD? (Columbia v USA vydala i vinylovou verzi) Víte, že v roce 1967 nahrávali ve studiu Abbey Road téměř ve stejný čas Pink Floyd svého "Pištce u brány svítání" a The Beatles "Kapelu osamělých srdcí seržanta Pepře"? Víte, že autorem názvu alba The Division Bell je Douglas Adams, britský autor kultovního "Stopařova průvodce po galaxii" a také dobrý známý Pink Floyd, který si s nimi i zahrál na jednou z koncertů v londýnském Earl's Court roku 1994?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Hopalong Cassidy

zmiňován v textu skladby Me or Him na albu Rogera Waterse Radio K.A.O.S.

Hopalong Cassidy je fiktivní postava kovboje z pera Clarence Mulforda, který se proslavil krátkými povídkami i romány s tímto hlavním hrdinou.

V počátcích (postava byla vytvořena v roce 1904) byl líčen jako bezcitný, obhroublý honák dobytka a pistolník, v podstatě záporná postava. Postupem času se však proměnil v navýsost kladného hrdinu, který nejen že ctil právo a pořádek, ale choval se jako pravý gentleman, který odmítá alkohol a beze zbytku ctí zákon. V některých filmech a románech má dokonce téměř nadpřirozené vlastnosti, což se postupně stalo i cílem posměchu a parodií, včetně samotné zmínky na albu Radio K.A.O.S.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking