keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 26m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že podle Syda Barretta byly pojmenovány vedlejší postavy ve videohře Final Fantasy VII a v manze/anime Soul Eater? Víte, že ve filmu The Wall si Waters "rýpne" do hitu Money? Kousek textu se objeví ve scéně, kdy učitel sebere malému Pinkovi sešit a předčítá jeho "básně" smějící se třídě? Víte, že v americkém sitcomu WKRP Cincinnati ve scéně ve které zní Dogs, a je slyšet vyjící psy, proběhne mezi aktéry tento dialog: "Slyšíš psy?" "Ano," podívá se na obal alba a dodá "jak asi budou znít Pigs On The Wing?"
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Christopherson, Peter Martin ("Sleazy")

hudebník a fotograf

Peter Christopherson (nar. 27. února 1955) fotografoval slavnou elektrárnu v Battersea pro obal alba Animals a asistoval při dalších pracech na obalech dalších alb (např. potápějící se muž pro Wish You Were Here). Peter Christopherson studoval scénáristiku, počítačové programování, design a video. V roce 1974 byl zaměstnán jako asistent designerskou skupinou Hipgnosis, kterou vedl Storm Thorgerson a stal se záhy spolumajitelem této firmy.
Poté co Hipgnosis ukončili činnost (v roce 1983) založil Christopherson filmovou produkční agenturu a současně hrál v několika kapelách (např. Throbbing Gristle, Psychic TV a Coil).

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking