keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -13d 14h 16m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že Petr Kalandra, český skladatel a hudebník, jenž se nejvíce proslavil jako člen skupiny Marsyas, zemřel přesně rok po koncertě Pink Floyd na Strahově? Víte, že odhadovaný příjem Pink Floyd v roce 1994 a 1995 činil 62 mil. dolarů (2.5 miliardy korun)? Víte, že člen fanklubu Zdeněk Fráz spočítal, že na velkých plakátech na zastávkách MHD inzerujících koncerty The Wall Live 15. a 16. dubna 2011 v Praze bylo ve Zdi zobrazeno přesně 4723 cihliček?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Christopherson, Peter Martin ("Sleazy")

hudebník a fotograf

Peter Christopherson (nar. 27. února 1955) fotografoval slavnou elektrárnu v Battersea pro obal alba Animals a asistoval při dalších pracech na obalech dalších alb (např. potápějící se muž pro Wish You Were Here). Peter Christopherson studoval scénáristiku, počítačové programování, design a video. V roce 1974 byl zaměstnán jako asistent designerskou skupinou Hipgnosis, kterou vedl Storm Thorgerson a stal se záhy spolumajitelem této firmy.
Poté co Hipgnosis ukončili činnost (v roce 1983) založil Christopherson filmovou produkční agenturu a současně hrál v několika kapelách (např. Throbbing Gristle, Psychic TV a Coil).

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking