keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -12d 3h 52m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že hlas, který je slyšet ve skladbě "Yet Another Movie" patří Humphrey Bogartovi a pochází ze známé scény filmu Casablanca? Víte, že Pink Floyd chystali v roce 1974 album s názvem "Household Objects", kde jedinými hudebními nástroji byly domácí pomůcky (příbor, lepící páska, kýbl atd.)? Floydi nahráli tři skladby, ale vydány byly v rámci kampaně Why Pink Floyd? až v roce 2011. Víte, že jméno Davida Gilmoura dělá problémy nejen nám Čechům? Na některých vydáních CD Final Cut je např. zkomolen jako Glimour, jinde zase Gilmore (např. credits ve filmu More).
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

cirrus minor

název skladby na albu More

Cirrus Minor je latinské označení (cirrus doslova znamená "pramen vlasů") pro typ oblaku. V běžné meteorologické praxi se používá pouze termín cirrus (minor označuje "malý, menší").

Cirrus je lehká oblačnost vyskytující se ve vysokých vrstvách atmosféry. Tyto mraky jsou tvořeny malými ledovými krystalky a tvoří poměrně slabé vrstvy.

Cirrus, který by se dal nejlépe popsat asi jako "špatně zametená obloha", může též přecházet do oblaků cirrostratus nebo cirrocumulus, které vypadají jako malé nadýchané obláčky. Cirrovitá oblačnost vytváří působivé soumračné efekty (červánky).

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking