keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 25m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že poslední písní, kterou zatím Pink Floyd hráli živě je Comfortably Numb? Hráli ji společně s Rogerem Watersem v rámci charitativního koncertu Live 8 2.7. 2005, který uspořádal Sir Bob Geldolf, dlouholetý přítel skupiny. Víte, že singl Learning To Fly z roku 1987 je první singl EMI, jehož médiem bylo pouze CD? (Columbia v USA vydala i vinylovou verzi) Víte, že na začátku písně Fat Old Sun je slyšet stejný zvuk zvonů jako na začátku High Hopes? Jedná se o zvony katedrály v Ely.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

cirrus minor

název skladby na albu More

Cirrus Minor je latinské označení (cirrus doslova znamená "pramen vlasů") pro typ oblaku. V běžné meteorologické praxi se používá pouze termín cirrus (minor označuje "malý, menší").

Cirrus je lehká oblačnost vyskytující se ve vysokých vrstvách atmosféry. Tyto mraky jsou tvořeny malými ledovými krystalky a tvoří poměrně slabé vrstvy.

Cirrus, který by se dal nejlépe popsat asi jako "špatně zametená obloha", může též přecházet do oblaků cirrostratus nebo cirrocumulus, které vypadají jako malé nadýchané obláčky. Cirrovitá oblačnost vytváří působivé soumračné efekty (červánky).

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking