keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 24m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že skinheadi ve filmu The Wall jsou "skuteční" a během natáčení některých scén byl problém zvládnout jejich nehranou agresivitu? Víte, že Nick Mason je podepsán jako jediný autor jen pod dvěma písněmi? Jsou to The Grand Vizier's Garden Party a Speak To Me, která mu byla "připsána" pouze kvůli tantiémům? Víte, že text písničky Chapter 24 je až na pár slov pouze citací kapitoly 24 starodávné čínské knihy I Ching?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Clarke, Sir Arthur Charles

vědec, spisovatel, vynálezce

Sir Arthur C. Clarke (16. prosince 1917 - 19. března 2008) je známý především jako vynálezce telekomunikační družice, je jedním z ideových otců myšlenky vesmírného výtahu a v neposlední řadě je znám jako úspěšný spisovatel a průkopník sci-fi žánru, především díky svým Vesmírným odysseám. První dvě knihy (2001 - Vesmírná odyssea a 2010 - Druhá vesmírná odyssea) byly zfilmovány Stanley Kubrickem, další knihy z této tetralogie se jmenují 2061 - Třetí vesmírná oyssea a 3001 - Poslední vesmírná odyssea. Knihy inspirovaly Rogera Waterse natolik, že usiloval o to, aby se mohl stát autorem hudby ke Kubrickovým filmům. Ten jej však odmítl, za což se mu Roger "pomstil" slavným "tajným vzkazem" na albu Amused To Death.

Clarke žil od roku 1956 na ostrově Ceylon (stát Srí Lanka), kde se věnoval své zálibě v potápění a kde také přežil ničivé tsunami na konci roku 2004. I nadále se věnoval psaní a výzkumu budoucnosti. Byl hostem v mnoha televizních pořadech věnovaných vědě a futurologii. V roce 1994 natočil Clarke dokument, k němuž napsal a nahrál hudbu David Gilmour. Dílo bylo publikováno jako kniha s přibaleným DVD.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking