keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 23m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že Petr Kalandra, český skladatel a hudebník, jenž se nejvíce proslavil jako člen skupiny Marsyas, zemřel přesně rok po koncertě Pink Floyd na Strahově? Víte, že v "psí" skladbě Seamus je slyšet jak někdo řekne "He is the real dog", těsně před jedním z psích sól? Víte, že se Chandler ze seriálu Přátelé o Pink Floydech zmiňuje ve druhém díle první série? Říká:" Líbání je jako ten bavič, co mluví předtím, než Pink Floydi spustí."
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Jenner, Peter

manažer a producent

Peter Jenner (ročník 1944) vystudoval ekonomii na univerzitě v Cambridgi a velmi rychle pronikl do undergroundové scény v Londýně začátkem 60. let. V srpnu 1966 se Peter Jenner a Andrew King stali prvními manažery Pink Floyd. Založili s Pink Floyd firmu Blackhill Enterprises, pojmenovanou podle farmy, kterou Jenner s Kingem vlastnili.

Hlas Petera Jennera je rovněž slyšet (zkreslený megafonem) ve skladbě Astronomy Domine na prvním albu skupiny - The Piper At The Gates Of Dawn.

Peter Jenner rovněž produkoval některé skladby z Barrettova sólového debutu The Madcap Laughs.

Po odchodu Syda Barretta (1968) skupina s Jennerem a Kingem ukončila spolupráci. Jenner pokračoval v práci manažera pro britské rockové umělce (Marc Bolan, The Clash, Kevin Ayers a Roy Harper).
Dnes se Jenner věnuje práci pro organizaci Association for United Recording Artists, která se snaží zabezpečit umělcům práva na jejich díla.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking