keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -13d 14h 12m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte že Nick Mason je jediný člen PF, který vystupoval na zahájení či ukončení olympijských her? Víte, že člen fanklubu Zdeněk Fráz spočítal, že na velkých plakátech na zastávkách MHD inzerujících koncerty The Wall Live 15. a 16. dubna 2011 v Praze bylo ve Zdi zobrazeno přesně 4723 cihliček? Víte, že odhadovaný příjem Pink Floyd v roce 1994 a 1995 činil 62 mil. dolarů (2.5 miliardy korun)?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Jenner, Peter

manažer a producent

Peter Jenner (ročník 1944) vystudoval ekonomii na univerzitě v Cambridgi a velmi rychle pronikl do undergroundové scény v Londýně začátkem 60. let. V srpnu 1966 se Peter Jenner a Andrew King stali prvními manažery Pink Floyd. Založili s Pink Floyd firmu Blackhill Enterprises, pojmenovanou podle farmy, kterou Jenner s Kingem vlastnili.

Hlas Petera Jennera je rovněž slyšet (zkreslený megafonem) ve skladbě Astronomy Domine na prvním albu skupiny - The Piper At The Gates Of Dawn.

Peter Jenner rovněž produkoval některé skladby z Barrettova sólového debutu The Madcap Laughs.

Po odchodu Syda Barretta (1968) skupina s Jennerem a Kingem ukončila spolupráci. Jenner pokračoval v práci manažera pro britské rockové umělce (Marc Bolan, The Clash, Kevin Ayers a Roy Harper).
Dnes se Jenner věnuje práci pro organizaci Association for United Recording Artists, která se snaží zabezpečit umělcům práva na jejich díla.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking