keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 27m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že na konci dynamického předělu skladby High Hopes je slyšet přejetí prsty přes struny harfy, což připomíná něco ve smyslu, že vše člověku uteče mezi prsty, třeba i vlastní život. Víte, že člen fanklubu Zdeněk Fráz spočítal, že na velkých plakátech na zastávkách MHD inzerujících koncerty The Wall Live 15. a 16. dubna 2011 v Praze bylo ve Zdi zobrazeno přesně 4723 cihliček? Víte, že ve filmu Pink Floyd The Wall zapaluje Pinkův otec na začátku petrolejku značky Meva československé výroby?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Jug band

Termín Jug band se objevuje v názvu skladby Jugband Blues z druhého řadového alba Pink Floyd - Saucerful Of Secrets.
Jug band je označení pro kapelu sestavenou z netradičních nástrojů, které nejsou původně určené k provozování hudby (například nádobí, různé nářadí, podomácku vyrobené experimentální nástroje a pod.).
Základy jug bandů sahají až do třicátých let, kdy takové orchestry byly typické pro jižní státy USA, kde si celá řada černošských, zejména bluesových muzikantů nemohla dovolit drahé nástroje, a proto hráli cokoliv, co se dalo. Vznikaly tak originální zvuky a také nástroje, které přetrvaly do dnešních dnů (například kazoo).
Kapely sestavené pouze z domácky vyrobených nástrojů, které jsou určené pouze pro hraní hudby, se nazývají skiffle bands.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking