keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -6d 13h 26m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že v seriálu Randall and Hopkirk hraje hlavní roli otec Guye Pratta (a v 5. díle je Battersea Powerplant ještě fuknční) Víte, že skladbu "In The Flesh?" nehráli Pink Floyd nikdy živě? Na koncertech The Wall je za ně hrála "zástupná kapela" a Pink Floyd jiná vystoupení s touto skladbou nikdy neměli. Víte, že má skladba Louder Than Words z alba The Endless River dvě verze? Verze ve videoklipu je o dvě minuty kratší a chybí v ní i část textu. Nové
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Kelly, Pat "Paraquat"

zmiňován v textu skladby The Powers That Be na albu Rogera Waterse Radio K.A.O.S.

Pat Kelley (v bookletu alba chybně uveden jako Kelly) byl skutečný rozhlasový moderátor rádiových stanic v Los Angeles. Zda působil i na stanici Radio KLOS, která se stala předobrazem Radio K.A.O.S. není jisté; ví se pouze, že působil na rádiích KMET a KMPC.

Není také jasné, jak získal přezdívku Paraquat, což je název pro velmi silný herbicid používaný při pěstování kukuřice nebo rýže. Látka je velmi toxická, rakovinotvorná a perzistentní (dlouho přetrvává v přírodě a konzumací plodin se dostává též do lidského těla). Jedná se o třetí nejpoužívanější herbicid, používaný zejména v rozvojovém světě. V USA a EU je zakázán.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking