keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 28m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že v americkém sitcomu WKRP Cincinnati ve scéně ve které zní Dogs, a je slyšet vyjící psy, proběhne mezi aktéry tento dialog: "Slyšíš psy?" "Ano," podívá se na obal alba a dodá "jak asi budou znít Pigs On The Wing?" Víte, že Pink Floyd chystali v roce 1974 album s názvem "Household Objects", kde jedinými hudebními nástroji byly domácí pomůcky (příbor, lepící páska, kýbl atd.)? Floydi nahráli tři skladby, ale vydány byly v rámci kampaně Why Pink Floyd? až v roce 2011. Víte, že školní přezdívka Davida Gilmoura byla Fred?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Live Aid

zmiňováno v textu skladby The Tide Is Turning (After Live Aid) na albu Rogera Waterse Radio K.A.O.S.

Charitativní koncert Live Aid byla největší hudební akce svého druhu - obří koncert konaný současně na obou strnách Atlantiku - v Londýně a Philadelphii. Této akce se účastnily snad všechny významné kapely své doby, přičemž např. vystoupení kapely Queen v Londýnské části je dodnes považováno za nejlepší vystoupení rockové kapely všech dob.

Koncert byl charitativní, jeho účelem bylo vybrat peníze pro země afrického Sahelu sužovaného hladomorem. Organizátorem byl Bob Geldof, který mimo jiné ztvárnil Pinka ve filmu Pink Floyd The Wall.
Ve Philadelphii zahráli v obnovené sestavě i Led Zeppelin.
V Londýně pak David Gilmour doprovodil na kytaru Bryana Ferryho ve čtyřech jeho skladbách.
Zajímovastí se stal přelet Phila Collinse, který díky nadzvukovému proudovému letadlu Concorde, které tehdy spojovalo Londýn s New Yorkem stihl vystoupit v rámci koncertu na obou místech, tedy v Londýně a Philadelphii.

Pro Pink Floyd má pak zásadní význam pokračování této akce pod názvem Live 8, které se uskutečnilo o dvacet let později, přesně 2. července 2005, kdy se na jednom pódiu znovu setkali Roger Waters, David Gilmour, Nick Mason a Rick Wright po 24 letech...

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking