keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -6d 15h 21m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že když Mason 12.5.'11 přijel do londýnské O2 Areny, netušil, že na zkoušce na Wall uvidí s Watersem hrát i Gilmoura... "Nebylo to ještě vůbec jisté, mluvilo se třeba o Paříži," řekl Nick. "Takže bylo vážně hezké tam přijít a najednou vidět Davida." Víte, že singl Learning To Fly z roku 1987 je první singl EMI, jehož médiem bylo pouze CD? (Columbia v USA vydala i vinylovou verzi) Víte, že na konci alba Wish You Were Here hraje Rick Wright několik tónů z refrénu skladby See Emily Play jako poctu Sydu Barrettovi, který se objevil ve studiu během nahrávání alba?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Live Aid

zmiňováno v textu skladby The Tide Is Turning (After Live Aid) na albu Rogera Waterse Radio K.A.O.S.

Charitativní koncert Live Aid byla největší hudební akce svého druhu - obří koncert konaný současně na obou strnách Atlantiku - v Londýně a Philadelphii. Této akce se účastnily snad všechny významné kapely své doby, přičemž např. vystoupení kapely Queen v Londýnské části je dodnes považováno za nejlepší vystoupení rockové kapely všech dob.

Koncert byl charitativní, jeho účelem bylo vybrat peníze pro země afrického Sahelu sužovaného hladomorem. Organizátorem byl Bob Geldof, který mimo jiné ztvárnil Pinka ve filmu Pink Floyd The Wall.
Ve Philadelphii zahráli v obnovené sestavě i Led Zeppelin.
V Londýně pak David Gilmour doprovodil na kytaru Bryana Ferryho ve čtyřech jeho skladbách.
Zajímovastí se stal přelet Phila Collinse, který díky nadzvukovému proudovému letadlu Concorde, které tehdy spojovalo Londýn s New Yorkem stihl vystoupit v rámci koncertu na obou místech, tedy v Londýně a Philadelphii.

Pro Pink Floyd má pak zásadní význam pokračování této akce pod názvem Live 8, které se uskutečnilo o dvacet let později, přesně 2. července 2005, kdy se na jednom pódiu znovu setkali Roger Waters, David Gilmour, Nick Mason a Rick Wright po 24 letech...

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking