keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -8d 8h 47m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že The Flaming Lips udělali v roce 2009 cover verzi alba The Dark Side of The Moon? Víte, že v jednom díle seriálu "The Simpsons" s názvem Zlatá Devedesátá když Homer rozděluje majetek bere sebou desku Dark Side Of The Moon? Víte, že jméno Davida Gilmoura dělá problémy nejen nám Čechům? Na některých vydáních CD Final Cut je např. zkomolen jako Glimour, jinde zase Gilmore (např. credits ve filmu More).
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Lynn, Vera

zpěvačka

Vera Lynn (nar. 20. března 1917) je britská zpěvačka, jejíž kariéra dosáhla vrcholu během druhé světové války. V té době dostala přezdívku The Force's Sweetheart, tedy Miláček ozbrojených sil. Vera Lynnová, která byla současně sexsymbolem své doby, objížděla frontové linie a v klubech těsně za frontou pořádala zadarmo vystoupení pro vojáky.Byla známá svou schopností dodat jim kuráž, odvahu a naději, že se vrátí domů.
V tomto duchu jsou i její nejznámější skladby We Will Meet Again (Jednou se znovu setkáme) a The White Cliffs Of Dover (Bílé skály doverské).

První zmiňovaná skladba i samotná Vera se staly námětem Rogera Waterse a jeho skladby Vera z alba The Wall.
Skladba We Will Meet Again byla hrána těsně před koncerty The Wall, zatímco mluvil Master of Ceremonies.

Vera Lynn je rovněž známá svojí písničkou A Little Boy That Santa Claus Forgot (Malý kluk, na kterého Santa zapomněl), která je použita pro úvodní scény filmu The Wall.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking