keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -13d 14h 18m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že koncert turné The Wall 2010/12, který se odehrál 12.5. 2011 v londýnské O2 Areně byl historicky prvním živým vystoupením, na kterém vystoupili členové Pink Floyd ve složení z alba The Final Cut? Víte, že na záznamu vystoupení Pink Floyd na Live 8 v roce 2005 se dvakrát v záběru do obecenstva objeví Davidova žena Polly Samson a jejich dva synové? Víte, že spolupráce Erica Claptona a R. Waterse na albu The Pros and Cons of Hitch Hiking se zrodila na základě spolupráce na soundtracku k filmu Johna Hurta "The Hit"?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Lynn, Vera

zpěvačka

Vera Lynn (nar. 20. března 1917) je britská zpěvačka, jejíž kariéra dosáhla vrcholu během druhé světové války. V té době dostala přezdívku The Force's Sweetheart, tedy Miláček ozbrojených sil. Vera Lynnová, která byla současně sexsymbolem své doby, objížděla frontové linie a v klubech těsně za frontou pořádala zadarmo vystoupení pro vojáky.Byla známá svou schopností dodat jim kuráž, odvahu a naději, že se vrátí domů.
V tomto duchu jsou i její nejznámější skladby We Will Meet Again (Jednou se znovu setkáme) a The White Cliffs Of Dover (Bílé skály doverské).

První zmiňovaná skladba i samotná Vera se staly námětem Rogera Waterse a jeho skladby Vera z alba The Wall.
Skladba We Will Meet Again byla hrána těsně před koncerty The Wall, zatímco mluvil Master of Ceremonies.

Vera Lynn je rovněž známá svojí písničkou A Little Boy That Santa Claus Forgot (Malý kluk, na kterého Santa zapomněl), která je použita pro úvodní scény filmu The Wall.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking