keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -13d 14h 15m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že Roger Waters použil v písni A Perfect Sense, part 3 na album Amused to Death hlas počítače HAL 9000 z filmu 2001: Vesmírná Odysea? Víte, že ve filmu The Wall si Waters "rýpne" do hitu Money? Kousek textu se objeví ve scéně, kdy učitel sebere malému Pinkovi sešit a předčítá jeho "básně" smějící se třídě? Víte, že se odkazy na skupinu Pink Floyd několikrát objevily i v Americkém seriálu Simpsonovi? Například v epizodě Otto v Akci zkouší Bárt hrát na kytaru zřejmě píseň Echoes,ale přeruší ho Nelson?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Paisley, Ian Richard Kyle

politik a církevní představitel ve Velké Británii
Zmiňován v textu skladby The Fletcher Memorial Home na albu The Final Cut.

Ian Paisley je zakladatel Free Presbyterian Church of Ulster (Svobodné presbytariánské církve Ulsteru) a současně předseda Democratic Unionist Party. Ian Paisley je jedním z nejhlasitějších kritiků římskokatolické církve na britských ostrovech.

Paisley často vystupoval velmi kontroverzně a zapsal se do podvědomí několika skandály (jako člen evropského parlamentu například nazval papeže Jana Pavla II. při jeho návštěvě této instituce antikristem).

V 80. letech vystupoval proti anglo-irským dohodám o Severním Irsku a je zakladatelem iniciativy "Ulster Says No" ("Ulster říká ne"). V tomto ohledu byl výrazným oponentem Margaret Thatcherové, kterou s oblibou překřikoval v parlamentu.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking