keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 26m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že název Several Species Of Small Furry Animals Gathered Together In A Cave And Grooving With A Pict z alba Ummagumma je nejdelší název rockové skladby v historii? Víte, že skinheadi ve filmu The Wall jsou "skuteční" a během natáčení některých scén byl problém zvládnout jejich nehranou agresivitu? Víte, že koncert turné The Wall 2010/12, který se odehrál 12.5. 2011 v londýnské O2 Areně byl historicky prvním živým vystoupením, na kterém vystoupili členové Pink Floyd ve složení z alba The Final Cut?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Paisley, Ian Richard Kyle

politik a církevní představitel ve Velké Británii
Zmiňován v textu skladby The Fletcher Memorial Home na albu The Final Cut.

Ian Paisley je zakladatel Free Presbyterian Church of Ulster (Svobodné presbytariánské církve Ulsteru) a současně předseda Democratic Unionist Party. Ian Paisley je jedním z nejhlasitějších kritiků římskokatolické církve na britských ostrovech.

Paisley často vystupoval velmi kontroverzně a zapsal se do podvědomí několika skandály (jako člen evropského parlamentu například nazval papeže Jana Pavla II. při jeho návštěvě této instituce antikristem).

V 80. letech vystupoval proti anglo-irským dohodám o Severním Irsku a je zakladatelem iniciativy "Ulster Says No" ("Ulster říká ne"). V tomto ohledu byl výrazným oponentem Margaret Thatcherové, kterou s oblibou překřikoval v parlamentu.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking