keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 22m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že Stanley Kubrick chtěl původně zařadit hudbu PF do filmu Mechanický Pomeranč, ale skupina nesouhlasila. Tak se ve filmu objevila pouze deska PF Atom heart mother a to ve scéně z obchodu s deskami. Víte, že skladba Poles Apart z Alba The Division Bell je otevřeným dopisem Davida Gilmoura Sydu Barretovi a Rogeru Watersovi? Víte, že jméno Davida Gilmoura dělá problémy nejen nám Čechům? Na některých vydáních CD Final Cut je např. zkomolen jako Glimour, jinde zase Gilmore (např. credits ve filmu More).
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Parry, Dick

saxofonista

Dick Parry (nar. 22. prosince 1942) je význačný britský saxofonista.

Dick Parry je celoživotním přítelem Davida Gilmoura. Poprvé vystupoval s Gilmourem již v polovině 60. let, tehdy ještě v Gilmourově vlastní kapele Joker's Wild.

Od té doby se věnuje hraní pro různé umělce, ale jeho nejvýznamnější práce je spojena právě s Pink Floyd.
Dick Parry je autorem mnoha nezapomenutelných saxofonových sól na deskách vydaných od počátku 70. let až po Division Bell (za všechny např.: Money a Us and Them (Dark Side Of The Moon), Shine On You Crazy Diamond, part 5 (Wish You Were Here) a Wearing The Inside Out (The Division Bell).
Dick Parry se rovněž zúčastnil většiny významných turné kapely.

Parry se rovněž podílel na nahrávání Gilmourova sólového alba On An Island i následného turné (na turné hrál ve skladbách Shine On You Crazy Diamond, Wearing The Inside Out a Then I Close My Eyes).

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking