keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -13d 14h 10m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že Petr Kalandra, český skladatel a hudebník, jenž se nejvíce proslavil jako člen skupiny Marsyas, zemřel přesně rok po koncertě Pink Floyd na Strahově? Víte, že při skladbě Money na koncertu Live 8 se Roger Waters a Nick Mason rytmicky nesešli v úvodu písně? Chyba je slyšet v záznamu přímého přenosu, později byla vyretušována. Víte, že na tiskové konf. k albu TDB v Londýně (30.11. 1993) byl i novinář z ČTK? Říkal, že lidé budou zvědaví na Pink Floyd bez Waterse a ptal se, zda PF nemají pro Čechy nějaký vzkaz. David odpověděl, že mají přijít a doufá, že splní jejich očekávání.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Pink Floyd

filmová postava

Pink Floyd je kromě názvu kapely i jméno hlavní postavy ve filmu Pink Floyd The Wall, kterého ztvárnil rockový zpěvák Bob Geldof.
Vzhledem k tomu, že Pink Floyd The Wall je silně autobiografický příběh Rogera Waterse, je jasné, že za Pink Floyd už tehdy považoval především sám sebe.

Nápad použít jméno kapely jako jméno hlavní postavy ve filmu dost možná pochází z "incidentu", kdy po fenomenálním úspěchu alba Dark Side Of The Moon začali Pink Floyd objevovat i lidé, kteří o ně do té doby nejevili zájem. Jedním z nich byl i redaktor jakéhosi časopisu pro starší dámy, který měl s Pink Floyd natočit interview. Hned první otázka však všechny odzbrojila. Zněla: "And which one's Pink? - Který z vás je ten Pink?".
Toho vzužili Pink Floyd ve skladbě Have A Cigar na albu Wish You Were Here.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking