keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 22m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že David Gilmour sa objavil spolu s Bobom Geldofom na jednej z posledných párty Freddieho Mercuryho? Majú dokonca spolu aj fotografiu, kde je Freddie vo veľmi žalostnom stave. Nové Víte, že koncert turné The Wall 2010/12, který se odehrál 12.5. 2011 v londýnské O2 Areně byl historicky prvním živým vystoupením, na kterém vystoupili členové Pink Floyd ve složení z alba The Final Cut? Víte, že prase jménem Algie, které můžete vidět na obalu Animals, vyrobila firma Zeppelin? Poté, co první den fotografům prase uletělo, musel být z bezpečnostních důvodů na 4 hodiny přerušen provoz na letišti Heathrow.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Pink Floyd

filmová postava

Pink Floyd je kromě názvu kapely i jméno hlavní postavy ve filmu Pink Floyd The Wall, kterého ztvárnil rockový zpěvák Bob Geldof.
Vzhledem k tomu, že Pink Floyd The Wall je silně autobiografický příběh Rogera Waterse, je jasné, že za Pink Floyd už tehdy považoval především sám sebe.

Nápad použít jméno kapely jako jméno hlavní postavy ve filmu dost možná pochází z "incidentu", kdy po fenomenálním úspěchu alba Dark Side Of The Moon začali Pink Floyd objevovat i lidé, kteří o ně do té doby nejevili zájem. Jedním z nich byl i redaktor jakéhosi časopisu pro starší dámy, který měl s Pink Floyd natočit interview. Hned první otázka však všechny odzbrojila. Zněla: "And which one's Pink? - Který z vás je ten Pink?".
Toho vzužili Pink Floyd ve skladbě Have A Cigar na albu Wish You Were Here.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking