keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -52d 10h 34m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že v roce 1967 nahrávali ve studiu Abbey Road téměř ve stejný čas Pink Floyd svého "Pištce u brány svítání" a The Beatles "Kapelu osamělých srdcí seržanta Pepře"? Víte, že hlas, který je slyšet ve skladbě "Yet Another Movie" patří Humphrey Bogartovi a pochází ze známé scény filmu Casablanca? Víte, že se Chandler ze seriálu Přátelé o Pink Floydech zmiňuje ve druhém díle první série? Říká:" Líbání je jako ten bavič, co mluví předtím, než Pink Floydi spustí."
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Scarfe, Gerald Anthony

karikaturista, kreslíř

 Gerald Scarfe (*1. června 1936) začal svoji kariéru jako kreslíř a karikaturista, autor mnoha politicky laděných karikatur pro britské magazíny Punch, Private Eye a Time Magazine.
Dále je znám kreslenými sekvencemi z britského sitcomu Yes, Prime Minister (Jistě, pane premiére), který byl vysílán i v ČR. V kresbě politické karikatury pokračuje dodnes.

  Jeho první prací pro Floydy byl tourbook k turné v r. 1974 v podobě kreseb parodujících jednotlivé členy kapely. Pro turné In the Flesh v r. 1977 vytvořil animované klipy ke skladbám Welcome to the Machine a Shine On You Crazy Diamond (oficiálně vydáno na WYWH Immersion edici, Welcome To The Machine k vidění zde. V roce 1979 vytvořil na Watersovo přání jednoduchý, ale nezapomenutelný obal pro album The Wall, čímž porušil do té doby neprůstřelný monopol Hipgnosis na floydovské obaly. Waters byl za toto rozhodnutí mnohokrát kritizován, nicméně je pravda, že právě obal The Wall je spolu s obalem Dark Side Of The Moon nejznámějším a nejreprodukovanějším obalem.

 Obalem a bookletem pro album však Scarfeova práce pro projekt The Wall teprve začala. Je autorem nafukovacích loutek, které byly používány při koncertech (myšlenka nafukovacích loutek vznikla během focení obalu pro album Animals, kde bylo použito nafukovací prase). Kreslil a režíroval i animované filmy, které byly promítány na zeď během koncertů. Podílel se na tvorbě filmu Pink Floyd The Wall, kde je autorem výtečných animovaných sekvencí, zvláště animace bombardování Británie az 2. světové války v Goodbye Blue Sky, známých "milujících se květin" v Empty Spaces nebo soudního přelíčení v The Trial. Později s Rogerem spolupracoval na projektu The Wall Live In Berlin. Spolupracoval i na podobě The Wall Immersion edice, ke které navrhnul mj. její obal.

 Vytvořil také grafiku pro Watersovo album The Pros And Cons Of Hitch Hiking a následné turné.

 V roce 2012 se v Českorumlovském Egon Schiele Art Centru konala výstava jeho celoživotního díla, na kterou autor osobně zavítal. Podrobnosti zde

 Oficiální stránky Geralda Scarfea: Geraldscarfe.com

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking