keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -52d 10h 22m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že skupina potřebovala 49 kamionů na převoz techniky v rámci Division Bell Tour? Víte, že na videu Pink Floyd Live At Pompeii během skladby One of These Days vypadne Nickovi z ruky jedna palička na buben, nicméně on zuřivě pokračuje jednou rukou, zatímco druhou loví náhradní paličku? Víte, že Rick Wright je tchánem Guye Pratta?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Schroeder, Barbet

režisér, producent

Barbet Schroeder je syn Švýcarského diplomata. Narodil se 26. srpna 1941 v Teheránu, ale žil a studoval ve Francii. Vystudoval filozofii na pařížské Sorbonně.

Schroeder natočil několik filmů, ale známý se stal především díky svému rozhodnutí svěřit Pink Floyd vytvoření soundtracku ke svému filmovému debutu, More (vyšlo i jako stejnojmenné album, Pink Floyd v roce 1969).
Schroeder byl s výsledkem spokojen a vybral si Pink Floyd i pro svůj film La Vallée/The Valley (1972). I z tohoto počinu vzniklo soundtrackové album (s názvem Obscured By Clouds).

Schroeder se dále proslavil svým kontroverzním dokumentem, který natočil s diktátorem Idi Aminem Dadou, prezidentem Ugandy (v letech 1971-1979), který má na svědomí nejméně 300, podle jiných zdrojů až 500 tisíc obětí.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking