keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -6d 13h 14m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že G. E. Smith, který je v kapele Rogera Waterse na turné The Wall Live, hraje ve skadbě Outside The Wall na originální Gibson mandolínu z roku 1912? Víte, že hlas, který je slyšet ve skladbě "Yet Another Movie" patří Humphrey Bogartovi a pochází ze známé scény filmu Casablanca? Víte, že když Mason 12.5.'11 přijel do londýnské O2 Areny, netušil, že na zkoušce na Wall uvidí s Watersem hrát i Gilmoura... "Nebylo to ještě vůbec jisté, mluvilo se třeba o Paříži," řekl Nick. "Takže bylo vážně hezké tam přijít a najednou vidět Davida."
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

soap opera (mýdlová opera)

zmiňováno v textu sklady The Power That Be na albu Rogera Waterse Radio K.A.O.S.

Soap opera neboli mýdlová opera je označení pro televizní nebo rozhlasový seriál s velkým počtem dílů, s banálním dějem, který se zabývá zejména mezilidskými vztahy. Televizní seriál takovéto typu se nazývá telenovela.

Termín mýdlová opera pak vznikl zejména díky spojení firem vyrábějících prací prášky, drogistické zboží a potřeby pro domácnost, které byly a jsou nejčastějšími zadavateli reklamy v těchto pořadech, které často cílí na ženy v domácnosti (vysílají se často v dopoledních hodinách, kdy ženy v domácnosti tvoří většinu diváků nebo posluchačů). Výraz opera pak zase odkazuje na velké zastoupení hudby, zejména v původních rozhlasových pořadech.

První mýdlové opery byly určeny pro rozhlasové stanice (existují v podstatě stejně dlouho jako komerční rozhlasové vysílání) a staly se též nedílnou součástí televizní zábavy.

Jako mýdlová opera státu je ve skladbě The Powers That Be míněno zastírání skutečných kauz a problémů banalitami a uměle vytvářeným pozitivním obrazem politických vůdců, kteří se často snaží odvrátit pozornost od ožehavých témat.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking