keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -19d 1h 44m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že singl Learning To Fly z roku 1987 je první singl EMI, jehož médiem bylo pouze CD? (Columbia v USA vydala i vinylovou verzi) Víte, že The Flaming Lips udělali v roce 2009 cover verzi alba The Dark Side of The Moon? Víte, že člen fanklubu Zdeněk Fráz spočítal, že na velkých plakátech na zastávkách MHD inzerujících koncerty The Wall Live 15. a 16. dubna 2011 v Praze bylo ve Zdi zobrazeno přesně 4723 cihliček?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

soap opera (mýdlová opera)

zmiňováno v textu sklady The Power That Be na albu Rogera Waterse Radio K.A.O.S.

Soap opera neboli mýdlová opera je označení pro televizní nebo rozhlasový seriál s velkým počtem dílů, s banálním dějem, který se zabývá zejména mezilidskými vztahy. Televizní seriál takovéto typu se nazývá telenovela.

Termín mýdlová opera pak vznikl zejména díky spojení firem vyrábějících prací prášky, drogistické zboží a potřeby pro domácnost, které byly a jsou nejčastějšími zadavateli reklamy v těchto pořadech, které často cílí na ženy v domácnosti (vysílají se často v dopoledních hodinách, kdy ženy v domácnosti tvoří většinu diváků nebo posluchačů). Výraz opera pak zase odkazuje na velké zastoupení hudby, zejména v původních rozhlasových pořadech.

První mýdlové opery byly určeny pro rozhlasové stanice (existují v podstatě stejně dlouho jako komerční rozhlasové vysílání) a staly se též nedílnou součástí televizní zábavy.

Jako mýdlová opera státu je ve skladbě The Powers That Be míněno zastírání skutečných kauz a problémů banalitami a uměle vytvářeným pozitivním obrazem politických vůdců, kteří se často snaží odvrátit pozornost od ožehavých témat.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking