keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -20d 5h 43m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že skupina je spomínaná aj vo filme Občanský průkaz?? V krčme drží mladý Čambora album Wish You Were Here a podá ho Petrovi, ktorý sedí oproti nemu. Nové Víte, že skupina Pink Floyd darovala 590 000 liber školám pro duševně nemocné děti? Víte, že na konci alba The Dark Side of the Moon je pod tlukotem srdce v šumu slyšet z pravého kanálu(smyčcová) instrumentální verze jedné skladby od Beatles (asi She´s Got a Ticket To Ride)
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Novinky

18.06.2003David Gilmour věnuje peníze charitě
 David Gilmour, kytarista Pink Floyd, podpořil projekt, který si klade za cíl vytvoření nové smíšené komunity pro bezdomovce a sociální pracovníky. Krizová vesnička bude vystavěna pro 400 obyvatel a její výstavba bude moci být realizována jen díky Gilmourově podpoře ve výši 3,6 milionu liber.
 Komunita je zamýšlena jako budova se samostatnými byty s veškerým příslušenstvím. Polovina jich bude určena lidem bez střechy nad hlavou nebo lidem, kteří již dlouho pobývají v různých ubytovnách pro bezdomovce a azylových domech. Podpůrné programy, realizované přímo na místě, jako různé rekvalifikace, poradenská činnost a další formy podpory pomohou těmto residentům naučit se žít a bydlet více samostatně a pomohou jim s výběrem a zvládnutím zaměstnání. Tato péče zajistí lidem v nouzi péči bez ztráty jejich vlastního životního stylu.
Další polovina ubytovacích kapacit bude vyhrazena pro sociální pracovníky, jako jsou zdravotní sestry, učitelé a odborní asistenti, kteří tak budou moci přímo na místě rešit urgentní problémy zde žijících lidí. Také oni budou moci těžit z výhod bydlení v moderních ubytovacích prostorách s veškerou péčí.
Různé společnosti již projevily zájem na otevření dalších služeb v budově jako kavárny, různá centra volného času a podobně, která budou otevřena široké veřejnosti.
Tento projekt má za cíl poskytnout novou cestu pro bezdomovce a lidi bez práce. V Británii dosud nebyl realizován projekt podobného rozsahu a zaměření.
David Gilmour, který poskytl rozhodující finanční krytí, byl inspirován podobným projektem již dříve realizovaným v New Yorku.
"Lidé bez domova, žijící doslova na okraji zájmu, si zaslouží respekt a my jsme našli cestu, jak je dostat znovu do srdce společnosti. Viděl jsem, co dokázali v New Yorku a jsem rád, že mohu podpořit tento projekt, který lidem neposkytuje jen střechu nad hlavou, ale úplně jiný rozměr života, kde se všichni residenti na něm mohou podílet a něčím přispět", řekl Gilmour.
Společnost Crisis, která tento projekt realizuje, podporuje Gilmour již řadu let a na znamení vděku, který Crisis cítí k panu Gilmourovi, se rozhodla jmenovat ho víceprezidentem národní charity pro bezdomovce.
"Štědrost pana Gilmoura je opravdový odrazový můstek pro tento projekt a my jsme opravdu vděční za důvěru, kterou nám poskytl. Nyní hledáme další podobné lidi, kteří by přispěli na tuto komunitu a poskytli nám prostory k výstavbě nebo pomohli s rozvíjením dalších služeb ve formě jejich vlastního byznysu. Společně můžeme dokázat sblížit lidi bez původně bez domova a ostatní obyvatele města", řekl Shaks Ghosh, generální ředitel firmy Crisis.
Společnost Crisis dále využívá zdravotní charitu Královský Fond, která b ude poskytovat peníze na chod komunity. Nyní je cílem najít odpovídající místo pro výstavbu domu, hlavně v centru Londýna, který má největší problémy s bezdomovci a zároveň nouzi o ubytování odpovídajícího personálu.

přeloženo z www.pinkfloyd-co.com

zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking