keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -49d 3h 11m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že název alba Ummagumma je hovorový výraz pro soulož? Víte, že při skladbě Money na koncertu Live 8 se Roger Waters a Nick Mason rytmicky nesešli v úvodu písně? Chyba je slyšet v záznamu přímého přenosu, později byla vyretušována. Víte, že roli amerického vojáka ve filmu 3 sezóny v pekle hraje Zdeněk Fráz?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Novinky

15.07.2010David Gilmour zahraje na turné Roger Waters Wall Live
 Zahraje skladbu Comfortably Numb. Jedná se o slib který dal David Gilmour Rogeru Watersovi při přípravě jejich společného vystoupení ve prospěch nadace The Hoping Foundation.
  Jedná se o nadaci jejíž stálým příznivcem je David Gilmour. Již loni vystupoval s Kate Moss (viz zde). Letos někoho (podle všeho přímo DG) napadla zábavná myšlenka co kdyby zazpíval starou skladbu Teddy Bears 'To Know Him Is To Love Him' (tedy něco jako 'Poznat ho znamená milovat ho') s Rogerem Watersem?
David Gilmour napsal Rogeru Watersovi tomu se myšlenka zalíbila a dohodli se i na dalších skladbách 'Wish You Were Here' a 'Comfortably Numb'. Toto platilo dokud mu (Rogeru Watersovi) neposlal David Gilmour mnoho ukázek jak tyto skladby zahrát dvouhlasně. Tehdy se zalekl náročnosti pěveckého partu a oznámil Davidu Gilmourovi, že si s ním rád zahraje WYWH a CN, ale na 'To Know Him Is To Love Him' si netroufá.1)

 Uběhlo několik týdnů, ve kterých se ho čas od času snažil David Gilmour přesvědčit, že to není tak těžké a že to zvládne až jednou prohlásil: "Pokud zahraješ 'To Know Him Is To Love Him' na akci The Hoping Foundation, přijdu a zahraji 'C. Numb' na jednom z tvých koncertů turné The Wall" 2).

 To rozhodlo, Roger Waters zahrál "To Know Him Is To Love Him" (více o této akci najdete v předchozí novince) a podle sdělení samotného Waterse se David Gilmour již jen rozhoduje na kterém koncertu splní svůj slib. Který koncert to bude má zůstat do poslední chvíle překvapením.

Zdroj:
  Roger Waters

1)Anyway he E-mailed me with this suggestion and I loved it, so then it was just a question of juggling dates and deciding to do 'Wish You Were Here' and 'Comfortably Numb' to round out our little set. Or so I thought, until he sent me a number of very musical and eloquent demos of how we could do the song in two-part harmony. I listened with a sinking heart, knowing that David, with his superior vocal skills, could sing either part standing on his head, whilst I would have to search for a different key and then struggle through hours and hours of routining a performance that lay way outside my vocal comfort zone. To my eternal shame I bottled out and told Dave I would happily do 'Wish You Were Here' and 'C. Numb', but that 'To Know him is to Love him' was beyond me.
2) "If you do 'To Know Him Is To Love
Him' for The Hoping Foundation Gig, I'll come and do 'C. Numb' on one of
your Wall shows"

zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking