keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -18d 22h 30m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že název alba Ummagumma je hovorový výraz pro soulož? Víte, že ve filmu The Wall si Waters "rýpne" do hitu Money? Kousek textu se objeví ve scéně, kdy učitel sebere malému Pinkovi sešit a předčítá jeho "básně" smějící se třídě? Víte, že skladba Coming Back To Life budila posádku raketoplánu Columbia? Na webu NASA je záznam rozhovoru mezi posádkou a řídicím střediskem.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Novinky

15.08.2010Piano ze studií EMI na kterém se nahrávala i skladba The Great Gig In The Sky bylo staženo z aukce
 Nástroj na kterém se nahrávali kromě Pink Floyd například i Beatles mnoho dnes již klasických nahrávek byl umístěn až do roku 1980 v Studio Three v Abbey Road.
 
 Tento nástroj značky Challen můžete slyšet v mnoha nahrávkách Pink Floyd včetně alb Wish You Were Here a Dark Side of the Moon (včetně slavné skladby The Great Gig In The Sky). Kromě Pink Floyd jej ve svých nahrávkách využili v mnoha skladbách i Beatles (například v Tomorrow Never Knows či Paperback Writer). Byl zakoupen v roce 1964 za £250 pro studio tři kde zůstal až do roku 1980.

  Aukce se měla uskutečnit 15. 8. 2010 na Pioneers of Popular Culture
The Vintage Goodwood Sale v rámci Goodwood Vintage Festival. Očekávala se cena £100,000 - 150,000 (tj. € 120,000 - 180,000). Na poslední chvíli byla tato položka stažena z prodeje. Důvod není znám.

Zdroj:
  Bonhams
  Paul Fraser Collectibles
  A Fleeting Glimpse

zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking