keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 1h 21m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že ve filmu The Wall si Waters "rýpne" do hitu Money? Kousek textu se objeví ve scéně, kdy učitel sebere malému Pinkovi sešit a předčítá jeho "básně" smějící se třídě? Víte, že v jednom z dílů seriálu Simpsnovi, s českým názvem "Šťastná doba hippies", prožívá jedna z postav (Ned Flanders) halucinace, způsebené požitím drogy, a mimo jiné vidí i pochodující kladiva z filmu The Wall? Víte, že existuje nahrávka,kde jsou obě části skladby Pigs on the Wing z alba Animals spojeny kytarovým solem Snowyho Whita? Kromě vydání Animals na osmistopé cartridgi vyšla na CD až jako součást alba Whita - Goldtop: Groups & Sessions z roku 95.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Novinky

19.08.2010David Gilmour se objeví na novém albu skupiny The Orb
 U alba, které vyjde 4. října 2010 nazvané Metallic Spheres, bude kromě The Orb uveden jako spoluautor i David Gilmour. Oficiální označení bude znít The Orb featuring David Gilmour tedy The Orb uvádí Davida Gilmoura.
   O této spolupráci, která vznikla během natáčení skladby Chicago na podporu Gary McKinnon ( detaily jeho případu), jsme psali zde či zde. historie této desky začíná tak že během mixu skladby Chicago David Gilmour ve studiu "jammoval" s Martinem “Youth” Gloverem (členem skupiny The Orb). Později se k nim přidal i další člen (a zakladatel skupiny) Dr Alex Paterson, který původně přišel "jen" nahrát kytarový part skladby Chicago. Sice se původního "jamu" nezúčastnil, ale nakonec i jeho přispěním se rozprostřel přes celé album což se nakonec projevilo v titulu The Orb představuje Davida Gilmoura.

 Album vyjde v několika edicích, kromě standardní i dvoudisková "Deluxe" verze, kde bude druhý disk nahrán ve formátu 3D60™, který má stejně jako starší QSound (tento formát použil Rick Wright na albu Broken China) zajistit 3D zvuk i bez použití speciálního zařízení. Také se očekává vydání na vinylu a verze stáhnutelná z iTunes.

Zdroj:
  Neptune Pink Floyd
  Brain Damage

zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking