keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 1h 34m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že petrolejová lucerna kterou zapaluje voják v úvodních scénách filmu The Wall je českého původu, vyrábí ji firma Meva z Roudnice nad Labem? Víte, že kytarový motiv písně What Do You Want From Me použil David Gilmour již 16 let předtím v písni Raise My Rent ze svého debutového sóloalba? Víte, že Davidova píseň Castellorizon z jeho sólového alba On An Island byla pojmenována podle řeckého ostrova ležícího nedaleko Rhodu, kde má David i svůj vlastní dům?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Novinky

19.08.2010David Gilmour se objeví na novém albu skupiny The Orb
 U alba, které vyjde 4. října 2010 nazvané Metallic Spheres, bude kromě The Orb uveden jako spoluautor i David Gilmour. Oficiální označení bude znít The Orb featuring David Gilmour tedy The Orb uvádí Davida Gilmoura.
   O této spolupráci, která vznikla během natáčení skladby Chicago na podporu Gary McKinnon ( detaily jeho případu), jsme psali zde či zde. historie této desky začíná tak že během mixu skladby Chicago David Gilmour ve studiu "jammoval" s Martinem “Youth” Gloverem (členem skupiny The Orb). Později se k nim přidal i další člen (a zakladatel skupiny) Dr Alex Paterson, který původně přišel "jen" nahrát kytarový part skladby Chicago. Sice se původního "jamu" nezúčastnil, ale nakonec i jeho přispěním se rozprostřel přes celé album což se nakonec projevilo v titulu The Orb představuje Davida Gilmoura.

 Album vyjde v několika edicích, kromě standardní i dvoudisková "Deluxe" verze, kde bude druhý disk nahrán ve formátu 3D60™, který má stejně jako starší QSound (tento formát použil Rick Wright na albu Broken China) zajistit 3D zvuk i bez použití speciálního zařízení. Také se očekává vydání na vinylu a verze stáhnutelná z iTunes.

Zdroj:
  Neptune Pink Floyd
  Brain Damage

zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking