keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -63d 5h 13m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že v jednom díle seriálu The Simpsons s českým názvem Mys hrůzy říká na konci starý pán dědovi Simpsonovi že má lístky na Pink Floyd? Víte, že v písni Fearless z alba Meddle je v závěru slyšet hymna fanoušku FC Liverpool "You will never walk alone"? Víte, že v jednom díle seriálu Dr. House věnovanému schizofrenii (6/I) padla zmínka o Sydu Barrettovi ("kytaristovi jedné anglické rockové skupiny")? Díl (jeho repríza) byl náhodou vysílán 7.7.2008 (TV NOVA), tedy v den 2. výročí smrti Syda Barretta.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Novinky

05.10.2010Roger Waters se brání nařčení z antisemitismu
 Z toho ho nařkl ředitel organizace Liga proti hanobení (ADL) Abraham Foxman 27. 9. 2011. Roger Waters nejprve reagoval pouze na své Facebookové stránce, avšak nakonec byl nucen zaslat (4. 10. 2010) otevřený dopis britskému listu Independent.
  Spor se týká toho že Roger Waters v klipu doprovázející skladbu Good Bye Blue Sky je mezi symboly padajícími z nebe jako bomby i Davidova hvězda následovaná symbolem dolaru. Toto podle ADL připomíná "nejhorší prastará antisemitská klišé". Foxman kritizuje hlavně pořadí použitých symbolů "je pobuřující že Roger Waters vedle sebe položil symbol Davidovy hvězdy a dolaru. I když Waters tvrdí, že chtěl kritizovat izraelský bezpečnostní plot na západním břehu Jordánu, použití těchto symbolů během koncertu...může být snadno špatně pochopeno jako narážka na Židy a peníze". Podle Foxmana tak Waters "hraje...na nejhorší prastará antisemitská klišé o Židech a jejich údajnou posedlost vyděláváním peněz". 1. ( celý text)

 Roger Waters ve svém dopise oponuje tím, že pořadí symbolů je náhodné (kromě Davidovy hvězdy a symbolu dolaru z letadla na zpustošenou zem padají i kříž, srp a kladivo, půlměsíc a hvězda, znak Mercedesu a Shellu. Dále uvedl že "Můžete být proti izraelské politice a nebýt protižidovský. Jsem proti zahraniční politice Izraele, nemá to nic společného s náboženstvím. Je to jako bych se stal protikřesťanským kritikou zahraniční politiky Spojených států" Waters uvedl, že ho na Facebooku po vypuknutí celé kontroverze podpořily stovky fanoušků.2 A spousta vzkazů, které jsem dostal, je od Židů,"3. Celou Watersovu odpověď naleznete zde.

 ADL byla založena roku 1913 jako organizace která má bojovat proti antisemitským projevům v USA. Dle svých slov "zastavit hanobení židovského národa a zajistit spravedlnost a spravedlivé zacházení pro všechny" 4


Zdroj:
  ADL
  Independent
  iDnes
  Radicalreview

1It is outrageous that Roger Waters has chosen to use the juxtaposition of a Jewish Star of David with the symbol of dollar signs. While he insists that his intent was to criticize Israel's West Bank security fence, the use of such imagery in a concert setting seems to leave the message open to interpretation, and the meaning could easily be misunderstood as a comment about Jews and money.

2"It's a screen that they hide behind. I don't think they should be taken seriously on that. You can attack Israeli policy without being anti-Jewish," he said.
"It's like saying if you criticise the US policy you are being anti-Christian. I'm critical of the Israeli policy of occupying Palestinian land and their policy of building settlements, which is entirely illegal under international law, and also of ghettoising the people whose land they are building on.


3"I've had an extraordinary response. We've had over 1,000 comments on my Facebook page.
"They are all extremely supportive. A lot of the comments I've had have been from Jews."


4"to stop the defamation of the Jewish people and to secure justice and fair treatment to all."

zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking