keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 8h 56m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že Nick Mason nemá rád kůrku na koláči? Můžeme se o tom přesvědčit ve filmu Live At Pompeii při jedné scéně z frekvencí "The Dark Side" Víte, že skladba Coming Back To Life budila posádku raketoplánu Columbia? Na webu NASA je záznam rozhovoru mezi posádkou a řídicím střediskem. Víte, že po skupině byla pojmenována planetka 19367 Pink Floyd?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Novinky

02.07.2011Před 6 lety spolu naposledy vystoupili Pink Floyd ve své nejslavnější sestavě
 Koncert se uskutečnil 2. července 2005 v
Hyde Parku v Londýně.
   Událost proběhla v rámci charitativní akce Live 8. Jednalo se o reedici slavné akce Live Aid z roku 1985 a zaměřena byla na pomoc rozvojovým zemím a za odstranění chudoby. Koncert se konal současně na osmi místech světa a Londýnské vystoupení Rogera Waterse spolu se zbytkem skupiny po 24 letech bylo jednoznačně nejočekávanějším okamžikem celé akce.

 Kapela zahrála ve složení David Gilmour, Nick Mason, Roger Waters a Rick Wright s doprovodem klávesisty Jona Carina, zpěvačky Carol Kenyon, saxofonisty Dicka Parryho, a kytaristy Tima Renwicka.

 Společně zahráli tyto skladby: Speak To Me, Breathe, Money, Wish You Were Here a Comfortably Numb. David, Nick a Rick se pak ještě pod vedením Paula McCartneyho zůčastnili závěrečné Hey Jude. Bylo to definitivně poslední vystoupení celé čtveřice, jelikož Rick Wright v roce 2008 zemřel.

 Zde si můžete prohlédnout záznam celého tehdejšího vystoupení Pink Floyd:Zdroj:
  Pink Floyd
  Wikipedia
  Ireport

zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking