keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 0h 34m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že skladbu Have A Cigar z alba Wish You Were Here zpívá Roy Harper, zpěvák skupiny HQ? Víte, že hudební publicista Jiří Černý v roce 1988 do průvodního slova k českému vydání desky A Momentary Lapse Of Reason mj. napsal: "Nač nepřiznat, že i já bych [ten koncert] rád viděl, třeba na Strahově, o němž se jako o možnosti už dokonce i psalo.˝ Víte, že skinheadi ve filmu The Wall jsou "skuteční" a během natáčení některých scén byl problém zvládnout jejich nehranou agresivitu?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Novinky

05.07.2014Vzniká nové album Pink Floyd jménem The Endless River!!!
 Těžko tomu věřit, ale z důvěryhodných zdrojů prosákly zprávy, že se chystá k vydání nové album Pink Floyd! Jestli budou zprávy potvrzeny, bude to první nové album této geniální kapely od zagtím posledního alba The Division Bell z roku 1994.
 
 Album je pravděpodobně připravováno již nějakou dobu, avšak až dnes Polly Samson, manželka Davida Gilmoura na svém twitterovém účtu napsala: "Mimochodem, v říjnu bude vydáno nové album Pink Floyd s názvem 'The Endless River'. Vychází z nahrávání z roku 1994 a je to labutí píseň Ricka Wrighta a je moc krásné." 1
Zpěvačka Durga McBroom-Hudson toto sdělení doplňuje s tím, že nedávná fotka Davida Gilmoura spolu s ní, Sarah Brown a Louise Clare Marshall nebyla z nahrávání nového Davidova alba, ale z práce na dokončení The Endless River.

 Při nedávném vydání boxsetu The Division Bell k 20. výročí alba se lidé divili, proč nebyly vydány žádné bonusy, i když z tehdejšího nahrávání alba zůstalo množství nepoužitého materiálu, jež byl označován jako The Big Spliff (mj. Nickem Masonem) a stal se mezi fanoušky legendou. Toto je jasná odpověď. Nahrávky totiž budou použity právě jako základ připravovaného alba! I díky tomu na novém albu bude hrát i Richard Wright, jenž zemřel před více než pěti lety. David a Nick od té doby na albu dost pokročili. Původně mělo jít o zcela instrumentální album, avšak postupně byly alespoň k několika skladbám doplněny i vokály.

 Podle nahrávacího inženýra Andyho Jacksona, jenž též informace potvrdil, nové album skutečně vychází z nikdy nedokončeného nahrávání instrumentálního projektu The Big Spliff: "Album vychází z The Big Spliff, několika jamů, vzniklých v průběhu nahrávání alba The Division Bell s overduby udělanými v posledním roce." 2

 O možném angažmá Rogera Waterse zatím nejsou zprávy.

 Další detaily budou následovat i na našich stránkách spolu s dalšími oficiálními informacemi, oficiální info by prý mělo následovat v pondělí.

Zdroje:
  Brain Damage
  Consequence of Sound

1"Btw Pink Floyd album out in October is called "The Endless River". Based on 1994 sessions is Rick Wright's swansong and very beautiful."
2"It is the extrapolation of the 'Big Spliff' A bunch of jams from 'The Division Bell' sessions that have had new overdubs done in the last year or so."

Zpracoval Marek Bělor


zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking