keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 0h 52m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že Pink Floyd se jmenují po dvou bluesmanech z Georgie, Pinkovi Anderssonovi a Floydovi Councilovi? Víte, že skladba Poles Apart z Alba The Division Bell je otevřeným dopisem Davida Gilmoura Sydu Barretovi a Rogeru Watersovi? Víte, že Roger Waters na albu Radio KAOS jmenuje Prahu jako jedno z míst, které lidé vnímají jako svůj domov?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Novinky

04.09.201410 věcí co byste měli nutně vědět o novém albu Endless River
 Překlad článku "Pink Floyd Confirm New Album: 10 Facts You Need to Know About ‘The Endless River’" vyšlého na stránkách Ultimate Classic Rock
  Pink Floyd ohlásili vydání patnácté studiovky na říjen. David Gilmour a Nick Mason dokončují nahrávky, na kterých se podílel zesnulý Rick Wright. Produkovat je budou Phil Manzanera, Martin Glover, známý též jako Youth, a Andy Jackson. Zde je deset věcí, které nutně musíte vědět o nejspíš nejvýznamnější a nejvíce překvapivé rockové desce tohoto roku:

 1. The Endless River vznikla z nevydaných, 20 let starých nahrávek
Ambientní instrumentální skladby, přezdívané „The Big Spliff“ (Velký joint), vznikly v době, kdy Pink Floyd v sestavě Gilmour – Mason – Wright nahrávali Division Bell, tedy v letech 1993 a 1994. Od té doby je nikdo neslyšel, dokud se k nim Gilmour a Mason před rokem nevrátili.

 2. Album bude obsahovat některé z posledních Wrightových nahraných stop První informace o překvapivém projektu, které vypustila Gilmourova manželka Polly Samson, představovaly desku jako Wrightovu „labutí píseň,“ - což znovu ukázalo, jak důležitý pro kapelu byl. Po jeho smrti v roce 2008 si mnozí mysleli, že Division Bell zůstane poslední floydovskou deskou.

 3. Nejdříve se spekulovalo o další Gilmourově sólovce Durga McBroom-Hudson, dlouholetá vokalistka Pink Floyd, dala minulý rok na Instagram fotku ze studia, kde Gilmour nahrával. To vyvolalo dohady o tom, zda se chystá nástupce alba On An Island z roku 2006. McBroom-Hudson od té doby potvrdila, že se tehdy přidávaly vokály k původním nahrávkám z „The Big Spliff.“

 4. Název alba odkazuje k dřívějšímu dílu„The Endless River“ je předposlední verš písně High Hopes, posledního tracku z Division Bell. Ten napsal Gilmour, s určitou pomocí od své ženy Polly Samson co se textu týče.

 5. I když vychází z původně instrumentálního základu, album bude otextované McBroom-Hudson a Jackson nezávisle na sobě potvrdili, že nahrávání trvalo s přestávkami skoro rok. Jackson nyní popisuje hotový projekt jako „extrapolaci The Big Spliff.“ Z původně čistě instrumentálního zaměření sešlo – McBroom-Hudson řekla, že „Gilmour nazpíval minimálně jednu píseň“ a Polly Samson uvedla, že skládala texty.

 6. Koproducenti alba mají na Pink Floyd úzké vazby Manzanera je spoluautorem „One Slip“ z „Momentary Lapse of Reason,“ koprodukoval Gilmourovu desku On An Island a také s ním několikrát byl na turné. Youth je součástí The Orb, ambient-houseové formace, se kterou Gilmour spolupracoval na albu Metallic Spheres z roku 2010. Andy Jackson byl studiovým zvukařem Pink Floyd na každém albu od The Wall z roku 1979.

 7. Zatím není jasné, jestli se k The Endless River chystá turné McBroom-Hudson, která s Floydy a Gilmourem občas koncertovala už od osmdesátých let, případné turné nevyloučila. Fanouškům jednoduše vzkázala, ať „zůstávají bdělí.“ Pink Floyd byli naposledy na turné v roce 1994, když byl materiál, který nyní zpracovali, ještě nový.

 8. Pink Floyd už ambientní skladby hráli Tehdy, před dvaceti lety, pouštěli Pink Floyd před každým koncertem fanouškům složitou, 22minutovou instrumentální skladbu. Možná tak nevědomky naznačili, co přijde později. Skladbu si můžete poslechnout zde (youtube video pod odstavcem) – přesně odpovídá tomu, co víme o skladbách z The Big Spliff.


 9. 20 let mezi dvěma alby je dlouhá doba, ale ještě to není tolik Dvě desetiletí od dob Division Bell jsou sice pro Pink Floyd rekordem, někteří jiní rockeři si však dali ještě delší pauzy: The Who například vydali Endless Wire 24 let od vydání It's Hard. No a pak jsou tu Eagles: od The Long Run k Long Road Out Of Eden jim to trvalo celých 28 let.

 10. Waters se do Pink Floyd nevrátí Už se na to přestaňte ptát.

Zdroj:
 Ultimate Classis Rock

zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking