keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -69d 21h 21m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že kytarový motiv písně What Do You Want From Me použil David Gilmour již 16 let předtím v písni Raise My Rent ze svého debutového sóloalba? Víte, že na začátku písně Fat Old Sun je slyšet stejný zvuk zvonů jako na začátku High Hopes? Jedná se o zvony katedrály v Ely. Víte, že veškeré vybavení Pink Floyd (viz. zadní strana Ummagummy) jim po provedení suity Atom Heart Mother v 1970 v New York City uloupili? Našlo se o tři týdny později.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Novinky

01.07.2019Aukce kytar Davida Gilmoura
 Dne 21.6.2019 se v New Yorku uskutečnila dobročinná aukce prostřednictvím aukčního domu Christies
 David Gilmour prostřednictvím této aukce vydražil celkem 126 předmětů (v drtivé většině šlo o elektrické a akustické kytary, ale rovněž banjo, nebo kytarové zesilovače), přičemž mezi draženými nástroji byl i legendární černý Fender Stratocaster (známý jako "Black Strat") či legendární 0001 Strat.

Dražba celkově vynesla 21,5 milionu dolarů, přičemž Black Strat ustanovil nový rekord za nejdražší vydraženou kytaru historie - s cenou 3,975 milionu dolarů (3.3 milionu dolarů plus 20% poplatky). Veškerý výtěžek David Gilmour věnuje neziskové organizaci ClientEarth, která se zabývá bojem proti klimatickým změnám.

Seznam všech dražených předmětů včetně dosažených prodejních cen k dispozici zde.

zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking