keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -5d 9h 51m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že spolupráce Erica Claptona a R. Waterse na albu The Pros and Cons of Hitch Hiking se zrodila na základě spolupráce na soundtracku k filmu Johna Hurta "The Hit"? Víte, že postele na obalu alba A Momentary Lapse Of Reason jsou skutečné a je jich asi 800? Víte, že v seriálu Randall and Hopkirk hraje hlavní roli otec Guye Pratta (a v 5. díle je Battersea Powerplant ještě fuknční)
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Antonioni, Michelangelo

filmový režisér

 Michelangelo Antonioni se narodil 29. září 1912 v italském městečku Ferrara. Zemřel 31.7. 2007. Vystudoval ekonomii na Univerzitě v Bologni a filmovou režii na Centro Sperimentale di Cinematografia v Římě.

 V roce 1970 si vybral mimo jiné i Pink Floyd, aby mu napsali hudbu k jeho filmu s názvem Zabriskie Point. Film ukazuje undergroundovou kulturu Ameriky na konci 60. let. Během natáčení byl Antonioni s výkonem Pink Floyd stále nespokojený a nutil je nahrávat stále další a další verze skladeb.
 Pink Floyd nebyli jedinými umělci, kteří se na soundtracku podíleli. Dalšími byli například Jerry García, The Grateful Dead, The Kaleidoscope a další.

 Mezi další výzamné Antonioniho filmy patří například: La Notte (Noc)(1961), Il deserto roso (Červená pustina)(1964) a Blowup (Zvětšenina)(1966).

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking