keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -52d 11h 3m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že skladba Mihalis na sólové desce Davida Gilmoura je pojmenována podle Davidovy lodi, kterou koupil v Řecku? (Mihalis = řecky Michael) Víte, že ač nahrávali ve stejném studiu, D. Gilmour se nikdy osobně nesetkal s J. Lennonem? Víte, že kytarový motiv písně What Do You Want From Me použil David Gilmour již 16 let předtím v písni Raise My Rent ze svého debutového sóloalba?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Arnold, Patricia (P.P. Arnold)

zpěvačka

 Patricia Arnold se narodila 3. srpna 1946 v Los Angeles do rodiny gospelových zpěváků. Svoji kariéru zahájila jako doprovodná zpěvačka Ikea a Tiny Turnerových. V roce 1966 spolu s nimi předskakovala Rolling Stones, kde si jí všiml Mick Jagger a zařídil jí kontrakt s nahrávací společností. V rámci doprovodných kapel vystupovala s Jimim Hendrixem, The Who, The Kinks, Blind Faith, Davidem Bowiem, Stevem Howem a dalšími.

 Natočila celou řadu sólových alb od 60. let až do současnosti. Rovněž vystupovala v mnoha muzikálech a jako doprovodná zpěvačka celé řady umělců. Mezi ty nejslavnější patřili Small Faces, Peter Gabriel, Eric Clapton, Oasis a další. V roce 1992 se objevila na Watersově albu Amused To Death, kde fenomenálně nazpívala vokály ve skladbách Perfect Sense Part 1 a 2. Jako zpěvačka s ním také absolvovala jeho turné In The Flesh v letech 1999-2000 a 2002 a turné Dark Side Of The Moon Live v letech 2006 - 2008.

 Se svým 1. manželem má dvě děti a se svým 2. manželem, kterým byl Fuzzy Samuels - v 70. letech basák skupiny Crosby, Stills, Nash & Young, má syna.

 Na obrázku je PP Arnold na obalu svého hitového singlu First Cut Is The Deepest.

 Oficiální stránky P.P. Arnold: www.pparnold.com

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking