keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 18h 47m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že člen fanklubu Zdeněk Fráz spočítal, že na velkých plakátech na zastávkách MHD inzerujících koncerty The Wall Live 15. a 16. dubna 2011 v Praze bylo ve Zdi zobrazeno přesně 4723 cihliček? Víte, že na albu The Division Bell ve skladbě Keep Talking zazní robotický hlas Stephena Hawkinga? Víte, že školní přezdívka Davida Gilmoura byla Fred?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Brežněv, Leonid Iljič

sovětský politik, předseda Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu.
zmiňován ve skladbě Get Your Filthy Hands Off My Desert na albu The Final Cut.

Leonid Brežněv byl nejvyšším představitelem Sovětského svazu v letech 1964 - 1982. K moci se dostal pučem proti reformnímu Chruščovovi. Brežněv utužoval sovětský režim v neostalinistickém duchu.
Tvrdě potlačoval reformní kroky jak uvnitř Sovětského svazu, tak i v republikách sféry sovětského vlivu. Výsledkem byla invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968, výměna politického vedení a zahájení tzv. normalizace, tedy utužení stalinského modelu vedení strany a státu.

Brežněv se také velmi obával rostoucího vlivu Spojených států amerických na středním východě, kdy po porážce ve Vietnamu se USA soustředily na tichou, především finanční a materiální pomoc radikálním muslimským proudům, ve kterých USA viděly hráz proti rostoucímu vlivu Sovětského svazu v tomto regionu. Dodávkám amerických zbraní, know-how a peněz se Brežněv rozhodl čelit invazí do Afghánistánu v zimě 1979-80, avšak tato mise byla pro Sovětský svaz bolestnou lekcí.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking