keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -6d 14h 41m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že v písni Learning to Fly je použit útržek z předletové přípravy a komunikace Davida Gilmoura a Nicka Masona při Masonově prvním samostatném letu? Víte, že kytarista Eric Clapton pomáhal Rogerovi Watersovi skládat solové album The Pros and Cons of Hitch Hiking a že s ním vystupoval na jeho turné? Víte, že Pink Floyd jsou první kapelou na světě, která začala ve větším využívat pro komponování hudby syntezátory a podíleli se na jejich zdokonalování?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

cirrus minor

název skladby na albu More

Cirrus Minor je latinské označení (cirrus doslova znamená "pramen vlasů") pro typ oblaku. V běžné meteorologické praxi se používá pouze termín cirrus (minor označuje "malý, menší").

Cirrus je lehká oblačnost vyskytující se ve vysokých vrstvách atmosféry. Tyto mraky jsou tvořeny malými ledovými krystalky a tvoří poměrně slabé vrstvy.

Cirrus, který by se dal nejlépe popsat asi jako "špatně zametená obloha", může též přecházet do oblaků cirrostratus nebo cirrocumulus, které vypadají jako malé nadýchané obláčky. Cirrovitá oblačnost vytváří působivé soumračné efekty (červánky).

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking