keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -13d 4h 26m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že David Gilmour sa objavil spolu s Bobom Geldofom na jednej z posledných párty Freddieho Mercuryho? Majú dokonca spolu aj fotografiu, kde je Freddie vo veľmi žalostnom stave. Nové Víte, že roli amerického vojáka ve filmu 3 sezóny v pekle hraje Zdeněk Fráz? Víte, že ve filmu Pink Floyd The Wall zapaluje Pinkův otec na začátku petrolejku značky Meva československé výroby?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Dan Dare

komiksová postava, zmiňován v textu skladby "Astronomy Domine", která se poprvé objevila na albu "The Piper At The Gates Of Dawn"

Dan Dare je postavička z pera Franka Hampsona (nar. 1918), která se poprvé objevila v časopise The Eagles v dubnu 1950. Dan Dare je přirovnáván k Bigglesovi, jiné komiksové postavičce, se kterým ho pojí povolání pilota. Zatímco Biggles létal na stíhačkách, Dan Dare pilotuje vesmírná plavidla.

Téma komiksu, na kterém vyrostla celá generace Britů, odráží tehdejší nadšení vesmírem a astrálními tématy. Sami Pink Floyd byli známi jako "space rockers - vesmírní rockeři". Odráží se to i v tématech jejich prvních alb.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking