keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -41d 9h 9m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že v americkém sitcomu WKRP Cincinnati ve scéně ve které zní Dogs, a je slyšet vyjící psy, proběhne mezi aktéry tento dialog: "Slyšíš psy?" "Ano," podívá se na obal alba a dodá "jak asi budou znít Pigs On The Wing?" Víte, že ve filmu režiséra Alfonso Cuaróna "Children of men" se v jedné scéne objeví létající nafukovací prase na pozadí "známé elekrárny"? Víte, že na tiskové konf. k albu TDB v Londýně (30.11. 1993) byl i novinář z ČTK? Říkal, že lidé budou zvědaví na Pink Floyd bez Waterse a ptal se, zda PF nemají pro Čechy nějaký vzkaz. David odpověděl, že mají přijít a doufá, že splní jejich očekávání.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Dan Dare

komiksová postava, zmiňován v textu skladby "Astronomy Domine", která se poprvé objevila na albu "The Piper At The Gates Of Dawn"

Dan Dare je postavička z pera Franka Hampsona (nar. 1918), která se poprvé objevila v časopise The Eagles v dubnu 1950. Dan Dare je přirovnáván k Bigglesovi, jiné komiksové postavičce, se kterým ho pojí povolání pilota. Zatímco Biggles létal na stíhačkách, Dan Dare pilotuje vesmírná plavidla.

Téma komiksu, na kterém vyrostla celá generace Britů, odráží tehdejší nadšení vesmírem a astrálními tématy. Sami Pink Floyd byli známi jako "space rockers - vesmírní rockeři". Odráží se to i v tématech jejich prvních alb.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking