keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 22h 25m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že album Delicate Sound Of Thunder bylo první nahrávkou populární hudby vynesenou do kosmu? (posádkou sovětské lodi Sojuz!) Víte, že hlas, který uzavírá album The Dark Side Of The Moon, patří vrátnému z nahrávacího studia v Abbey Road Jerrymu Driscollovi? Víte, že veškeré vybavení Pink Floyd (viz. zadní strana Ummagummy) jim po provedení suity Atom Heart Mother v 1970 v New York City uloupili? Našlo se o tři týdny později.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Ezrin, Bob

hudebník, producent

Bob Ezrin (nar. v roce 1949 v Ontariu v Kanadě) se s Pink Floyd setkal poprvé během natáčení alba The Wall. V té době se všichni shodovali, že Roger Waters k sobě při realizaci tohoto produkčně náročného díla potřebuje asistenta - někoho, kdo stojí mimo kapelu a není vtažen do jejích interních problémů. Waters oslovil Boba Ezrina, kterého mu doporučila jeho tehdejší manželka Carolyne, která dělala dříve Ezrinovi sekretářku.

Později se všichni shodli, že jako koproducent a mediální propagátor odvedl Ezrin vynikající práci.
Ezrin rovněž produkoval Gilmourovo sólové album About Face (1984).
Po odchodu Waterse z Pink Floyd chtěli oba (Waters i Gilmour) Ezrina ve svém týmu. Ezrin měl však v živé paměti spory s Watersem v době přípravy projektu The Wall a vzhledem k tomu, že vydáním alba jejich názorové neshody neutichly, rozhodl se pro práci s Gilmourem, což Waters nelibě nesl. Jak bylo jeho zvykem, rýpl si do něj v albu Amused To Death ve verši "Each man has his price Bob, and yours was pretty low - Každý člověk má svoji cenu, Bobe a ta tvoje byla sakra nízká." Waters později tvrdil, že se nejednalo o Boba Ezrina, nýbrž o Boba Dylana, se kterým chtěl v té době spolupracovat, ale ten jej odmítl. Dylan však tuto verzi popřel.

Bob Ezrin spolupracoval s Pink Floyd na albech A Momentary Lapse Of Reason a Division Bell. Dále pracoval i pro Alice Coopera, Lou Reeda, Petera Gabriela nebo KISS.

Kromě práce s hudebníky proslul Ezrin i jako spoluvlastník agentury 7th Level, vydavatele Monty Pythonovského CD s názvem Complete Waste of Time a dětského CD Tuneland.

Pink Floyd s Bobem Ezrinem:
A Momentary Lapse of Reason
The Division Bell
Pink Floyd The Wall (film)

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking