keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -20d 5h 3m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že Nick Mason je podepsán jako jediný autor jen pod dvěma písněmi? Jsou to The Grand Vizier's Garden Party a Speak To Me, která mu byla "připsána" pouze kvůli tantiémům? Víte, že Nick Mason je jediným z Pink Floyd, který byl členem kapely po celou dobu její existence? Víte, že postele na obalu alba A Momentary Lapse Of Reason jsou skutečné a je jich asi 800?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Ezrin, Bob

hudebník, producent

Bob Ezrin (nar. v roce 1949 v Ontariu v Kanadě) se s Pink Floyd setkal poprvé během natáčení alba The Wall. V té době se všichni shodovali, že Roger Waters k sobě při realizaci tohoto produkčně náročného díla potřebuje asistenta - někoho, kdo stojí mimo kapelu a není vtažen do jejích interních problémů. Waters oslovil Boba Ezrina, kterého mu doporučila jeho tehdejší manželka Carolyne, která dělala dříve Ezrinovi sekretářku.

Později se všichni shodli, že jako koproducent a mediální propagátor odvedl Ezrin vynikající práci.
Ezrin rovněž produkoval Gilmourovo sólové album About Face (1984).
Po odchodu Waterse z Pink Floyd chtěli oba (Waters i Gilmour) Ezrina ve svém týmu. Ezrin měl však v živé paměti spory s Watersem v době přípravy projektu The Wall a vzhledem k tomu, že vydáním alba jejich názorové neshody neutichly, rozhodl se pro práci s Gilmourem, což Waters nelibě nesl. Jak bylo jeho zvykem, rýpl si do něj v albu Amused To Death ve verši "Each man has his price Bob, and yours was pretty low - Každý člověk má svoji cenu, Bobe a ta tvoje byla sakra nízká." Waters později tvrdil, že se nejednalo o Boba Ezrina, nýbrž o Boba Dylana, se kterým chtěl v té době spolupracovat, ale ten jej odmítl. Dylan však tuto verzi popřel.

Bob Ezrin spolupracoval s Pink Floyd na albech A Momentary Lapse Of Reason a Division Bell. Dále pracoval i pro Alice Coopera, Lou Reeda, Petera Gabriela nebo KISS.

Kromě práce s hudebníky proslul Ezrin i jako spoluvlastník agentury 7th Level, vydavatele Monty Pythonovského CD s názvem Complete Waste of Time a dětského CD Tuneland.

Pink Floyd s Bobem Ezrinem:
A Momentary Lapse of Reason
The Division Bell
Pink Floyd The Wall (film)

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking