keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 18h 45m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že G. E. Smith, který je v kapele Rogera Waterse na turné The Wall Live, hraje ve skadbě Outside The Wall na originální Gibson mandolínu z roku 1912? Víte, že prase jménem Algie, které můžete vidět na obalu Animals, vyrobila firma Zeppelin? Poté, co první den fotografům prase uletělo, musel být z bezpečnostních důvodů na 4 hodiny přerušen provoz na letišti Heathrow. Víte, že album Delicate Sound Of Thunder bylo první nahrávkou populární hudby vynesenou do kosmu? (posádkou sovětské lodi Sojuz!)
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Galtieri Castelli, Leopoldo Fortunato

argentinský generál a de facto na půl roku i nejvyšší predstavitel státu (od konce roku 1981 do června 1982).
Zmiňován v textu skladby Get Your Filthy Hands Off My Desert na albu The Final Cut.

Generál Galtieri především smutně proslul jako vůdce poslední vojenské diktatury v Argentině. Poté, co se jeho junta chopila moci, zakázala jiné politické strany a rozpoutala tvrdé politické represe, ve kterých zahynulo podle některých odhadů až 30 tisíc obyvatel. Tento vnitřní konflikt se nazývá "špinavá válka". Mučení bylo standardní vyšetřovací metodou.

V roce 1981 byl při návštěvě USA vstřícně přijat prezidentem Raeganem, který v něm viděl opozici proti komunismu.

Vzhledem ke svojí velmi nízké popularitě se rozhodl vydobít si znovu respekt obyvatelstva vojenskou akcí. V dubnu 1982 přepadla argentinská armáda slabě bráněné Falklandské ostrovy, které patří Velké Británii. Na těchto ostrovech je pouze sporá vegetace, několik málo obyvatel zabývajících se chovem ovcí, ale především malá vojenská základna. Ostrovy však mají pro Velkou Británii obrovský strategický význam.
Margaret Thatcherová, která se rovněž potýkala s krizí důvěry, si něco takového pochopitelně nenechala líbit a přes náročné logistické problémy vyslala ohromnou vojenskou sílu, aby znovudobyla území britské koruny. Konflikt byl krátký a přes dílčí úspěchy Argentiny, byly ostrovy rychle zpátky pod britskou mocí.
Několik dní na to byl Galtieri sesazen.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking