keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -49d 1h 44m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že při natáčení Gilmourova DVD Remember That Night natáčel shodou náhod ve vedlejším studiu Roger Waters? Oba se krátce setkali - ale setkání bylo poměrně dost chladné... Víte, že postavu Pinka měl ve filmu The Wall hrát sám Roger Waters? Jeho kamerové zkoušky ale dopadly žalostně... Víte, že skladba Poles Apart z Alba The Division Bell je otevřeným dopisem Davida Gilmoura Sydu Barretovi a Rogeru Watersovi?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Geesin, Ron

hudebník, skladatel, designer

Ron Geesin (nar. 1943) je jazzový pianista a avantgardní hudebník. Jeho prvním počinem bylo album A Raising Of The Eyebrows v polovině 60. let. Když se poprvé setkal s Rogerem Watersem a Nickem Masonem v roce 1968, neměl o Pink Floyd nejmenší povědomí. V té době napsal skladbu pro flétnu a varhany pro Masonu manželku Lindy (která byla flétnistkou a pomáhala např. Nickovi s jeho příspěvkem pro album Ummagumma). Geesinovu skladbu Lindy nakonec nepoužila, ale zhostil se jí Pete Townshend na svém albu, které vydal jako poctu guru Meher Babaovi.
Geesin později napsal hudbu k motoristickému dokumentu, který režíroval otec Nicka Masona.

Když byl Geesin požádán, aby napsal hudbu k lékařskému dokumentu The Body, oslovil pro spolupráci Rogera Waterse. Waters později soundtrack vydal jako své první sólové album (Geesin byl uveden jako spoluautor). Geesinova práce byla vymýšlení hudebních motivů a zvláště speciálních zvukových efektů a novátorských postupů. Nebyl příliš zainteresován v psaní klasických skladeb.

Příspěvek Geesina hudbě Pink Floyd je velmi zřejmý na albu Atom Heart Mother, kde je uveden jako skladatel a hudebník. Geesin později pracoval jako studiový hudební inženýr a tvořil avantgardní a extravagantní hudební alba pro úzký okruh posluchačů.

Oficiální stránky Rona Geesina:
www.rongeesin.com

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking