keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 0h 12m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že první koncerty Pink Floyd v klubech jako UFO trvaly od dvacáté hodiny až do jedné hodiny po půlnoci s pouze dvacetiminutovou přestávkou? Víte, že píseň Empty Spaces obsahuje v levém kanálu tajný vzkaz, který lze poslouchat pouze, když je skladba puštěná pozpátku? Víte, že v roce 1967 nahrávali ve studiu Abbey Road téměř ve stejný čas Pink Floyd svého "Pištce u brány svítání" a The Beatles "Kapelu osamělých srdcí seržanta Pepře"?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Geldof, Bob

zpěvák, skladatel, kytarista, politický aktivista

Bob Geldof, vlastním jménem Robert Frederick Xenon Geldof se narodil 5. října 1951 v Irsku. Pro svou charitativní činnost je někdy nazýván Svatý Bob.

Hudební počátky Boba Geldofa jsou spjaty především s nastupujícím punkem v polovině 70. let. V roce 1975 se stal zpěvákem punkové kapely The Boomtown Rats. S touto skupinou dokonce zabodoval, když se jejich hit Rat Trap stal prvním hitem z tzv. nové vlny, který se dostal až na vrchol hitparády.
Druhým hitem, který Geldofovi zajistil celosvětovou slávu, byla skladba I Don't Like Mondays o masakru na střední škole.

Bob Geldof je znám především svojí charitativní činností. V roce 1984 dal dohromady kapelu nazvanou Band Aid, která se skládala z většiny věhlasných hudebníků Velké Británie té doby. Společně natočili charitativní singl Do They Know It's Christmas. Cílem bylo sesbírat peníze pro oběti hladomoru v Etiopii. Geldof doufal v 70.000 liber. Celkový výtěžek byl ale několik milionů liber (singl se prodává dodnes a stal se nejrychleji prodávaným singlem v britské historii).

Ohromující úspěch projektu Band Aid přiměla Geldofa pokračovat dál. V červenci uspořádal dvojici mamutích koncertů Live Aid v Philadelphii a v Londýně ve stejný den, pouze s časovým posunem. Na obou kontinentech se ho zúčastnili snad všichni významní hudebníci své doby. Phil Collins se dokonce díky bleskovému přesunu Concordem zúčastnil obou koncertů.
V Londýně vystupoval i Bob Geldof se svojí skupinou Boomtown Rats.

O dvacet let později uspořádal Bob Geldof reedici slavného koncertu Live Aid pod názvem Live 8. Cílem bylo přinutit světové státníky, kteří se sjeli na sumitu zemí G8 postavit se extrémní chudobě zejména v afrických zemích.
Koncert se konal symbolicky na osmi místech planety současně. Jedním z hlavních bodů však bylo společné vystoupení Rogera Waterse, Davida Gilmoura, Nicka Masona a Ricka Wrighta na jednom pódiu po dlouhých 24 letech (naposledy spolu hráli na koncertech The Wall v roce 1981).

Bob Geldof je rovněž známý jako představitel hlavní role Pinka ve filmu Pink Floyd The Wall.

Oficiální stránky Boba Geldofa:

www.bobgeldof.com

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking