keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -6d 14h 55m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že jméno Davida Gilmoura dělá problémy nejen nám Čechům? Na některých vydáních CD Final Cut je např. zkomolen jako Glimour, jinde zase Gilmore (např. credits ve filmu More). Víte, že hlas, který je slyšet ve skladbě "Yet Another Movie" patří Humphrey Bogartovi a pochází ze známé scény filmu Casablanca? Víte, že v "psí" skladbě Seamus je slyšet jak někdo řekne "He is the real dog", těsně před jedním z psích sól?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Glass, Philip

americký hudební skladatel
Zmiňován v textu skladby I'm A Mineralist na albu Nick Mason's Fictitious Sports

Philip Glass (nar. 1937) je americký hudební skladatel, nominovaný na Oscara.

Glass je autorem minimalistické hudby (kterou on sám ovšem nazývá teatrální hudbou). Je jedním z nejvýznamnějších skladatelů 20. století, který se velmi zasloužil o popularizaci hudby (vedle např. Kurta Weilla nebo Leonarda Bernsteina).

Glass je neuvěřitelně všestranný. Do jeho díla patří orchestrální skladby, opery, symfonie, concertos, filmová hudba a klavírní sonáty. Glass spolupracuje s celou řadou vizuálních umělců od Allena Ginsberga po Davida Bowieho.

Glass se velmi angažuje v tibetském národním hnutí. Spolu s profesorem Robertem Thurmanem a hercem Richardem Gerem založili na Columbia university The Tibet House.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking