keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -13d 4h 24m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že podle Syda Barretta byly pojmenovány vedlejší postavy ve videohře Final Fantasy VII a v manze/anime Soul Eater? Víte, že při natáčení Gilmourova DVD Remember That Night natáčel shodou náhod ve vedlejším studiu Roger Waters? Oba se krátce setkali - ale setkání bylo poměrně dost chladné... Víte, že Pink Floyd chystali v roce 1974 album s názvem "Household Objects", kde jedinými hudebními nástroji byly domácí pomůcky (příbor, lepící páska, kýbl atd.)? Floydi nahráli tři skladby, ale vydány byly v rámci kampaně Why Pink Floyd? až v roce 2011.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Hereward the Wake

anglický válečník, vůdce odboje proti Normanům. Zmiňován v textu skladby "Let There Be More Light" z alba "A Saucerful Of Secrets"

Hereward The Wake byl anglický bojovník, vůdce povstání proti invazi Normanů. Žil v 11. století.
Normanským králem Williamem byl označen za zločince a musel se skrývat. Nakonec byl vypátrán ve městě Ely, kde on a jemu věrní čelili mnohonásobné přesile normanských rytířů. Nakonec byl zajat, ale podařilo se mu uprchnout. Traduje se, že byl nakonec Williamem omilostněn, aby jeho smrt nevytvořila kult mučedníka, protože si získal ohromné množství stoupenců a sympatizantů. Přesto se do konce života skrýval.

Není bez zajímavosti, že katedrála v Ely je i na obalu desky "Division Bell" a je pravděpodobné, že zvony, nahrané ve skladbě "High Hopes" ze stejného alba jsou rovněž z této katedrály.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking