keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 10h 37m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že záznam Live in Gdaňsk byl vydán ve stejný den, kdy zemřel Rick Wright - 15. září 2008? Víte, že progrocková superskupina TRANSATLANTIC na deluxe edici svého alba Bridge Across Forever vydala 15 minutovou předělávku skladby Shine On You Crazy Diamond? Víte, že se Bob Geldof dozvěděl o tom, že má hrát roli Pinka v taxíku cestou z letiště? Taxikář byl náhodou bratr Rogera Waterse, a proto ho pobavila zamítavá reakce a "neotřelá" Geldoffova kritika samotných Pink Floyd.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Hereward the Wake

anglický válečník, vůdce odboje proti Normanům. Zmiňován v textu skladby "Let There Be More Light" z alba "A Saucerful Of Secrets"

Hereward The Wake byl anglický bojovník, vůdce povstání proti invazi Normanů. Žil v 11. století.
Normanským králem Williamem byl označen za zločince a musel se skrývat. Nakonec byl vypátrán ve městě Ely, kde on a jemu věrní čelili mnohonásobné přesile normanských rytířů. Nakonec byl zajat, ale podařilo se mu uprchnout. Traduje se, že byl nakonec Williamem omilostněn, aby jeho smrt nevytvořila kult mučedníka, protože si získal ohromné množství stoupenců a sympatizantů. Přesto se do konce života skrýval.

Není bez zajímavosti, že katedrála v Ely je i na obalu desky "Division Bell" a je pravděpodobné, že zvony, nahrané ve skladbě "High Hopes" ze stejného alba jsou rovněž z této katedrály.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking