keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -50d 11h 52m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že singl Learning To Fly z roku 1987 je první singl EMI, jehož médiem bylo pouze CD? (Columbia v USA vydala i vinylovou verzi) Víte, že má skladba Louder Than Words z alba The Endless River dvě verze? Verze ve videoklipu je o dvě minuty kratší a chybí v ní i část textu. Nové Víte, že na videu Pink Floyd Live At Pompeii během skladby One of These Days vypadne Nickovi z ruky jedna palička na buben, nicméně on zuřivě pokračuje jednou rukou, zatímco druhou loví náhradní paličku?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Jenner, Peter

manažer a producent

Peter Jenner (ročník 1944) vystudoval ekonomii na univerzitě v Cambridgi a velmi rychle pronikl do undergroundové scény v Londýně začátkem 60. let. V srpnu 1966 se Peter Jenner a Andrew King stali prvními manažery Pink Floyd. Založili s Pink Floyd firmu Blackhill Enterprises, pojmenovanou podle farmy, kterou Jenner s Kingem vlastnili.

Hlas Petera Jennera je rovněž slyšet (zkreslený megafonem) ve skladbě Astronomy Domine na prvním albu skupiny - The Piper At The Gates Of Dawn.

Peter Jenner rovněž produkoval některé skladby z Barrettova sólového debutu The Madcap Laughs.

Po odchodu Syda Barretta (1968) skupina s Jennerem a Kingem ukončila spolupráci. Jenner pokračoval v práci manažera pro britské rockové umělce (Marc Bolan, The Clash, Kevin Ayers a Roy Harper).
Dnes se Jenner věnuje práci pro organizaci Association for United Recording Artists, která se snaží zabezpečit umělcům práva na jejich díla.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking