keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -12d 3h 52m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že Nick Mason je podepsán jako jediný autor jen pod dvěma písněmi? Jsou to The Grand Vizier's Garden Party a Speak To Me, která mu byla "připsána" pouze kvůli tantiémům? Víte, že Roger Waters použil v písni A Perfect Sense, part 3 na album Amused to Death hlas počítače HAL 9000 z filmu 2001: Vesmírná Odysea? Víte, že progrocková superskupina TRANSATLANTIC na deluxe edici svého alba Bridge Across Forever vydala 15 minutovou předělávku skladby Shine On You Crazy Diamond?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Jug band

Termín Jug band se objevuje v názvu skladby Jugband Blues z druhého řadového alba Pink Floyd - Saucerful Of Secrets.
Jug band je označení pro kapelu sestavenou z netradičních nástrojů, které nejsou původně určené k provozování hudby (například nádobí, různé nářadí, podomácku vyrobené experimentální nástroje a pod.).
Základy jug bandů sahají až do třicátých let, kdy takové orchestry byly typické pro jižní státy USA, kde si celá řada černošských, zejména bluesových muzikantů nemohla dovolit drahé nástroje, a proto hráli cokoliv, co se dalo. Vznikaly tak originální zvuky a také nástroje, které přetrvaly do dnešních dnů (například kazoo).
Kapely sestavené pouze z domácky vyrobených nástrojů, které jsou určené pouze pro hraní hudby, se nazývají skiffle bands.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking