keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 8h 54m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že koncert The Wall Live In Berlin je uveden v Guinnesově knize rekordů jako největší koncert všech dob? Víte, že Stanley Kubrick chtěl původně zařadit hudbu PF do filmu Mechanický Pomeranč, ale skupina nesouhlasila. Tak se ve filmu objevila pouze deska PF Atom heart mother a to ve scéně z obchodu s deskami. Víte, že na DVD Pink Floyd: Live at Pompeii Floydi popíjejí při jedné "volné konverzaci" Plzeňské pivo? Na lahvi je nápis "Pilsner Urquell", což dokazuje místo původu.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Kamen, Michael

hudebník, skladatel, dirigent

Michael Kamen (15. dubna 1948 - 18. listopadu 2003) vystudoval High School of Music and Art, New York a The Juilliard School, New York.
Michale Kamen se vyskytoval často ve spojitosti s Pink Floyd. Poprvé to bylo v roce 1979, kdy spolu s Bobem Ezrinem pracovali na orchestrálních aranžmá pro The Wall. Michael řídil orchestr v New Yorku, zatímco skupina nahrávala v Superbear Studios ve Francii a Michael Kamen své zaměstnavatele poprvé potkal až po dokončení díla. O pár let později byl Michael Kamen znovu angažován, tentokrát pro aranžmá soundtacku filmové verze Pink Floyd The Wall.
V roce 1983, kdy bylo nahráváno album The Final Cut a Rick Wright nebyl členem kapely, převzal Michael Kamen jeho roli. Kamen rovněž koprodukoval toto album.

Michael Kamen se podílel i na sólových projektech Rogera Waterse a Davida Gilmoura. Hrál dokonce na klávesy na Rogerově turné s The Pros And Cons Of Hich Hiking. V Knebworth doplnil Ricka Wrighta u kláves a je rovněž podepsán pod orchestrální aranžmá pro album Division Bell.

Michael Kamen spolupracoval s umělci velmi zvučných jmen: George Harrison, Eric Clapton, Ray Cooper, David Bowie, Kate Bush, Metallica, Liona Boyd, Eurythmics nebo třeba britský Národní Filharmonický Orchestr.

V roce 2002 vystupoval s Davidem Gilmourem na jeho poloakustických koncertech, ze kterých bylo vydáno DVD s názvem David Gilmour In Concert.

Michael Kamen podlehl po dlouhém boji zákeřné chorobě. Bylo mu pouhých 55 let.


Michael Kamen se podílel na těchto albech Pink Floyd:
The Wall
The Final Cut
A Momentary Lapse Of Reason
Knebworth
The Division Bell

Michael Kamen se podílel na těchto sólových projektech:
David Gilmour
About Face
The Pros and Cons Of Hitch Hiking
The Wall Live in Berlin
Amused To Death

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking