keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -63d 4h 47m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že na desce The Wall říká Roger Waters na začátku a na konci větu "Není tohle snad místo, kam jsme vešli?" Víte, že poslední skladba, na které se podle kreditů podílel Nick Mason, je Any Colour You Like z roku 1973? Víte, že ve filmu Potomci lidí režiséra Alfonse Cuaróna se objeví létací prase jako pocta kapele Pink Floyd?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Kamen, Michael

hudebník, skladatel, dirigent

Michael Kamen (15. dubna 1948 - 18. listopadu 2003) vystudoval High School of Music and Art, New York a The Juilliard School, New York.
Michale Kamen se vyskytoval často ve spojitosti s Pink Floyd. Poprvé to bylo v roce 1979, kdy spolu s Bobem Ezrinem pracovali na orchestrálních aranžmá pro The Wall. Michael řídil orchestr v New Yorku, zatímco skupina nahrávala v Superbear Studios ve Francii a Michael Kamen své zaměstnavatele poprvé potkal až po dokončení díla. O pár let později byl Michael Kamen znovu angažován, tentokrát pro aranžmá soundtacku filmové verze Pink Floyd The Wall.
V roce 1983, kdy bylo nahráváno album The Final Cut a Rick Wright nebyl členem kapely, převzal Michael Kamen jeho roli. Kamen rovněž koprodukoval toto album.

Michael Kamen se podílel i na sólových projektech Rogera Waterse a Davida Gilmoura. Hrál dokonce na klávesy na Rogerově turné s The Pros And Cons Of Hich Hiking. V Knebworth doplnil Ricka Wrighta u kláves a je rovněž podepsán pod orchestrální aranžmá pro album Division Bell.

Michael Kamen spolupracoval s umělci velmi zvučných jmen: George Harrison, Eric Clapton, Ray Cooper, David Bowie, Kate Bush, Metallica, Liona Boyd, Eurythmics nebo třeba britský Národní Filharmonický Orchestr.

V roce 2002 vystupoval s Davidem Gilmourem na jeho poloakustických koncertech, ze kterých bylo vydáno DVD s názvem David Gilmour In Concert.

Michael Kamen podlehl po dlouhém boji zákeřné chorobě. Bylo mu pouhých 55 let.


Michael Kamen se podílel na těchto albech Pink Floyd:
The Wall
The Final Cut
A Momentary Lapse Of Reason
Knebworth
The Division Bell

Michael Kamen se podílel na těchto sólových projektech:
David Gilmour
About Face
The Pros and Cons Of Hitch Hiking
The Wall Live in Berlin
Amused To Death

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking