keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -6d 14h 6m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že v jednom díle seriálu Futurama (4x11) se objevuje optický hranol, dokonce i s fialovým paprskem na konci barevného spektra? (díl 4x11; čas asi 7:25). Víte, že na turné Division Bell v roce 1994 v Tampě při zkoušce zvuku Gilmour komicky použil text "Shine on you crazy bastard!"? Víte, že text písničky Chapter 24 je až na pár slov pouze citací kapitoly 24 starodávné čínské knihy I Ching?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

King George (George VI - Albert Frederick Arthur George Windsor)

britský král žijící v letech 1895 - 1952
Zmiňován v textu skladby When The Tigers Broke Free.

Jako "old King George" zmiňuje Roger Waters britského krále Jiřího VI., který vládl od prosince 1936 do února 1952, kdy zemřel.
Jiří VI. byl posledním králem Irska (které se v roce 1949 odtrhlo od Commonwealthu a vyhlásilo samostatnost) a také posledním císařem Indie (do roku 1947).

Král Jiří vládl během druhé světové války. Ač byl oficiální hlavou státu, neměl v podstatě žádné pravomoci a veškeré operace řídil ministerský předseda Winston Churchill. Král se omezil na oficiální prohlášení a také zasílání kondolencí pozůstalým po padlých vojácích. Těch bylo tolik, že tuto korespondenci za krále vyřizovalo celé jedno oddělení jeho administrativy a protože nebylo v silách jednoho člověka všechny kondolence podepisovat, označovali je úředníci osobním královským razítkem...

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking