keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 10h 36m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že Pink Floyd chystali v roce 1974 album s názvem "Household Objects", kde jedinými hudebními nástroji byly domácí pomůcky (příbor, lepící páska, kýbl atd.)? Floydi nahráli tři skladby, ale vydány byly v rámci kampaně Why Pink Floyd? až v roce 2011. Víte, že se odkazy na skupinu Pink Floyd několikrát objevily i v Americkém seriálu Simpsonovi? Například v epizodě Otto v Akci zkouší Bárt hrát na kytaru zřejmě píseň Echoes,ale přeruší ho Nelson? Víte, že na konci alba The Dark Side of the Moon je pod tlukotem srdce v šumu slyšet z pravého kanálu(smyčcová) instrumentální verze jedné skladby od Beatles (asi She´s Got a Ticket To Ride)
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Klose, Rado Robert ("Bob")

kytarista a fotograf.

Jméno Bob Klose (nar. 1944) bývá velice často nesprávně psáno jako Bob Close (popř. Brian Close). Tento jazzový hudebník byl jedním v prvních členů skupiny Sigma 6, ze které se po několika změnách názvu stali Pink Floyd.

Bob Klose byl do skupiny přijat současně se Sydem Barrettem v roce 1965, ale jejich názory na hudební směřování skupiny se diametrálně lišily. Klose neměl pochopení por Sydovy improvizace a avangardní styl a tak brzy po svém vstupu do kapely, na sklonku roku 1965 Pink Floyd opustil a věnoval se dokončení studií na univerzitě. Stihl však se skupinou nahrát několik skladeb, z nichž dvě (Lucy Leave a I´m The King Bee) byly nahrány a měly být vydány jako singl, k čemuž však nikdy nedošlo. Dochovalo se ale několik acetátových kopií a tyto dvě skladby tak mohly být vydány na bootlegovém výběru A Tree Full of Secrets. Je to jediná dochovaná nahrávka skupiny, kde hraje Bob Klose spolus ostatními členy Pink Floyd.

V roce 2006 se Bob Klose znovu objevil jako jeden z hudebníků, kteří se podíleli na Gilmourově sólovém albu On An Island.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking