keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -49d 1h 17m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že na DVD Live at Pompeii ve skladbě Mademoiselle Nobs vyje afghánský chrt Ricka Wrighta? Víte, že skladbu Have A Cigar z alba Wish You Were Here zpívá Roy Harper, zpěvák skupiny HQ? Víte, že skladbu "In The Flesh?" nehráli Pink Floyd nikdy živě? Na koncertech The Wall je za ně hrála "zástupná kapela" a Pink Floyd jiná vystoupení s touto skladbou nikdy neměli.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Klose, Rado Robert ("Bob")

kytarista a fotograf.

Jméno Bob Klose (nar. 1944) bývá velice často nesprávně psáno jako Bob Close (popř. Brian Close). Tento jazzový hudebník byl jedním v prvních členů skupiny Sigma 6, ze které se po několika změnách názvu stali Pink Floyd.

Bob Klose byl do skupiny přijat současně se Sydem Barrettem v roce 1965, ale jejich názory na hudební směřování skupiny se diametrálně lišily. Klose neměl pochopení por Sydovy improvizace a avangardní styl a tak brzy po svém vstupu do kapely, na sklonku roku 1965 Pink Floyd opustil a věnoval se dokončení studií na univerzitě. Stihl však se skupinou nahrát několik skladeb, z nichž dvě (Lucy Leave a I´m The King Bee) byly nahrány a měly být vydány jako singl, k čemuž však nikdy nedošlo. Dochovalo se ale několik acetátových kopií a tyto dvě skladby tak mohly být vydány na bootlegovém výběru A Tree Full of Secrets. Je to jediná dochovaná nahrávka skupiny, kde hraje Bob Klose spolus ostatními členy Pink Floyd.

V roce 2006 se Bob Klose znovu objevil jako jeden z hudebníků, kteří se podíleli na Gilmourově sólovém albu On An Island.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking