keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -6d 14h 45m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že koncert The Wall Live In Berlin je uveden v Guinnesově knize rekordů jako největší koncert všech dob? Víte, že v písni Learning to Fly je použit útržek z předletové přípravy a komunikace Davida Gilmoura a Nicka Masona při Masonově prvním samostatném letu? Víte, že když Mason 12.5.'11 přijel do londýnské O2 Areny, netušil, že na zkoušce na Wall uvidí s Watersem hrát i Gilmoura... "Nebylo to ještě vůbec jisté, mluvilo se třeba o Paříži," řekl Nick. "Takže bylo vážně hezké tam přijít a najednou vidět Davida."
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Lapsang Souchong (Zhengshan Xiao Zhong)

zmiňováno v textu skladby Siam na albu Nick Mason's Fictitious Sports

Lapsang Souchong [lapsang sušong] je zkomolený název pro černý ovoněný čaj Zhengshan Xiao Zhong [šesan šiao čong], pěstovaný v provincii Fujian ve východní Číně.
Čaj je známý především svojí vůní a chutí po borovém kouři. Je to dáno způsobem jeho výroby, kdy se lístky suší v kovových pánvích nad ohněm z borových polen. Bývá proto nazývám i Kouřový čaj.

Svojí výraznou kouřovou chutí, kterou je v ústech těžko přebít, byl (a je) velmi oblíbený u kuřáků vodní dýmky a byl jedním ze základních nápojů hippies, kteří se zhlédli ve východoasijských filozofiích.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking