keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 18h 47m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že prase jménem Algie, které můžete vidět na obalu Animals, vyrobila firma Zeppelin? Poté, co první den fotografům prase uletělo, musel být z bezpečnostních důvodů na 4 hodiny přerušen provoz na letišti Heathrow. Víte, že na záznamu vystoupení Pink Floyd na Live 8 v roce 2005 se dvakrát v záběru do obecenstva objeví Davidova žena Polly Samson a jejich dva synové? Víte, že ve filmu The Wall si Waters "rýpne" do hitu Money? Kousek textu se objeví ve scéně, kdy učitel sebere malému Pinkovi sešit a předčítá jeho "básně" smějící se třídě?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Lapsang Souchong (Zhengshan Xiao Zhong)

zmiňováno v textu skladby Siam na albu Nick Mason's Fictitious Sports

Lapsang Souchong [lapsang sušong] je zkomolený název pro černý ovoněný čaj Zhengshan Xiao Zhong [šesan šiao čong], pěstovaný v provincii Fujian ve východní Číně.
Čaj je známý především svojí vůní a chutí po borovém kouři. Je to dáno způsobem jeho výroby, kdy se lístky suší v kovových pánvích nad ohněm z borových polen. Bývá proto nazývám i Kouřový čaj.

Svojí výraznou kouřovou chutí, kterou je v ústech těžko přebít, byl (a je) velmi oblíbený u kuřáků vodní dýmky a byl jedním ze základních nápojů hippies, kteří se zhlédli ve východoasijských filozofiích.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking